REKLAMA

Policjanci debatują o bezpieczeństwie. W Lipie powstanie posterunek? [wideo, zdjęcia]

Kilka dni temu w sali przy budynku Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Końskich odbyła się debata pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Podczas spotkania z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych poruszono między innymi tematykę związaną z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, programem Dzielnicowy bliżej nas oraz aplikacją Moja Komenda. Wspomniano również o plebiscycie „Przyjazny dzielnicowy”.

REKLAMA

W debacie uczestniczyli przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych z koneckich osiedli oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, na czele z Komendantem KPP w Końskich insp. Waldemarem Cisowskim. Podczas spotkania poruszono między innymi tematykę związaną z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, programem Dzielnicowy Bliżej Nas oraz aplikacją Moja Komenda. Wspomniano również o plebiscycie „Przyjazny dzielnicowy” jako formie wyróżnienia najbardziej zaangażowanych w służbę na rzecz społeczeństwa dzielnicowych. Prowadzącym debatę był Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Końskich nadkom. Mariusz Świeca.

Podczas spotkania poruszono wiele kwestii dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Uczestnicy debaty zgłaszali różne problemy, które są szczególnie uciążliwe dla lokalnej społeczności. Funkcjonariusze zapewnili, że dołażą wszelkich starań, aby zgłoszone podczas debaty interwencje w jak najszybszym czasie rozwiązać. Kolejna debata odbędzie się 17.06.2019 r. w Rudzie Malenieckiej i dotyczyć będzie między innymi kwestii utworzenia Posterunku Policji w miejscowości Lipa.

REKLAMA

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *