REKLAMA

Policjanci i leśnik odwiedzili ZPO w Stadnickiej Woli [zdjęcia]

Z inicjatywy oddziału przedszkolnego „Jeżyki” z ZPO w Stadnickiej Woli we wspólnej akcji Nadleśnictwa Barycz i Komendy Powiatowej Policji w Końskich w czwartek przeprowadzona została akcja informacyjno-edukacyjna dotycząca gospodarki leśnej w połączeniu z elementami zagadnień bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

REKLAMA

„Jeżyki”, „Sówki”, „Motylki” i „Zerowiaczki” – to nazwy oddziałów przedszkolnych z ZPO w Stadnickiej Woli skupiające łącznie około 120 podopiecznych. Ciekawość świata dzieci oraz cykl tematyczny programu realizowanego jesienią w placówce zainicjował wizytę Nadleśnictwa Barycz oraz Komendy Powiatowej Policji w Końskich w plenerowych zajęciach zorganizowanych przed budynkiem placówki oświatowej. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo, ponieważ zapewniało odpowiednie warunki do rozmowy o lesie, w którym króluje sosna, rosnąca również na placu rekreacyjnym znajdującym się vis a vi wejścia do budynku szkoły.

REKLAMA

Tematem wiodącym przedstawiciela Nadleśnictwa Kamila Kubickiego była gospodarka leśna jako wiodąca ścieżka realizacji zadań związanych z dbałością o Polskie Lasy. Zagadnienia postępowania z drzewami i drewnem były podczas czwartkowych zajęć podwaliną kolejnego punktu wizyty jakim było sadzenie sadzonek dęba na terenie placu szkoły. Do tego działania zmobilizowane zostały oczywiście przedszkolaki, którym pomagał zarówno leśnik, jak i policjanci współtworzący przedsięwzięcie.

Równie istotnym, a jednocześnie wiodącym tematem prelekcji dla przedszkolaków było poruszenie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wspólnie z Policją Lasy Państwowe nagłaśniają problem braku wystarczającej widoczności pieszych poruszających się w przestrzeni publicznej, jakimi są również obszary leśne. To właśnie akcja ”Bądź Widoczny”, w której Nadleśnictw Barycz uczestniczy już drugi rok, skupia wspólne działania służb mundurowych idące w kierunku uświadamianiu o potrzebie noszenia odblasków, mogących pieszemu uratować życie, a kierowcy ułatwić widzialność innego uczestnika ruchu drogowego.

Całość wizyty uświetniała obecność maskotki Policji – Koziołka Spoko wpasowującego się w charakter i tematykę spotkania.

Zdjęcia (Nadleśnictwo Barycz):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *