REKLAMA

Policjanci przeprowadzili zawody powiązane z profilaktyką w Sielpi [wideo, zdjęcia]

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Końskich w minioną środę na plaży w Sielpi podsumowali tegoroczne wakacje w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Najważniejszym punktem dnia była profilaktyka związana z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zorganizowane zostały również zawody sportowe powiązane z profilaktyką dotyczącą szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Były także występy artystyczne oraz atrakcje dla najmłodszych.

REKLAMA

„Dla dzieci przewidziano atrakcje sportowe związane z przeciąganiem liny, z wyścigami w workach. Są również atrakcje dla dorosłych – rowerki wodne oraz piłka siatkowa […] Najważniejszym punktem naszych działań jest przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. Pamiętajmy, aby dbać o własne życie i zdrowie w związku z epidemią koronawirusa” – relacjonuje nam rzecznik prasowy KPP Końskie, st. sierż. Marta Przygodzka.

Dla zgromadzonych przygotowano także występy artystyczne. W Sielpi wystąpił Harcerski zespół pieśni i tańca Grześ z Puław oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Końskich.

REKLAMA

Podczas wydarzenia obecni byli m. in. członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka, wicestarosta konecki Wiesław Skowron i członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa. Jak mówił nam Wiesław Skowron, organizacja takiego typu wydarzenia profilaktycznego ma szansę skutecznie trafić do dzieci i młodzieży wypoczywających w Sielpi.

„Chciałem przekazać duże podziękowania naszym koneckim policjantom – komendantowi, zastępcy i wszystkim funkcjonariuszom, którzy się zaangażowali. Uznaję pomysł za bardzo trafiony, na czasie. Poza osiągnięciem celu szkolenia dla młodzieży i dzieci to jest też frajda dla tutaj wypoczywających, młodych wczasowiczów. Policjanci stanęli na wysokości zadania, należy to kontynuować. Uważam i oceniam tego typu wydarzenia za pozytywne” – mówi nam wicestarosta konecki Wiesław Skowron.

Inicjatywę patronatem objął Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, który ufundował także atrakcyjne nagrody dla zwycięzców zawodów sportowych. W organizację wydarzenia włączyło się także Starostwo Powiatowe w Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Policjanci przeprowadzili zawody powiązane z profilaktyką w Sielpi [wideo, zdjęcia]

  1. […] Działania prowadzone są w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.  Rok temu koneccy policjanci także włączyli się w tę akcję, a wideorelację z ubiegłorocznej edycji wydarzenia znajdziecie TUTAJ. […]

  2. […] Rok temu koneccy policjanci także włączyli się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zachęcamy do obejrzenia wideorelacji z imprezy z ubiegłego roku – TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *