REKLAMA

Policjanci rozdawali dzieciom opaski w Sielpi [wideo, zdjęcia]

W niedzielę nad zalewem w Sielpi policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich przeprowadzali działania profilaktyczne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, tym razem pod hasłem „Nie zgub się”. Tym razem funkcjonariusze rozdawali najmłodszym opaski, których zadaniem było łatwiejsze zlokalizowanie rodzica gdy dziecko się zgubi.

REKLAMA

„Dziś funkcjonariusze KPP w Końskich w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozdawali dzieciom tzw. opaski niezgubki […] Na opaskach wpisujemy imię dziecka oraz numer kontaktowy do rodzica. Gdyby się wtedy zgubiło dziecko my, funkcjonariusze, łatwiej znajdziemy rodzica – poprzez numer telefonu znajdujący się na tej opasce” – informuje nas podkom. Sylwia Sobczyńska, zastępca oficera prasowego KPP Końskie.

REKLAMA

Namiot funkcjonariuszy z koneckiej jednostki cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców. Mundurowi mieli do rozdania 400 takich opasek. W namiocie policjantów znalazły się także broszury mówiące o bezpieczeństwie nad wodą. W najbliższych tygodniach konecka policja podobne profilaktyczne działania zamierza prowadzić także w innych miejscach powiatu koneckiego.

Przypominamy, że w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze z Końskich prowadzili już prelekcje dla dzieci wypoczywających w Sielpi.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *