REKLAMA

Policjanci sprawdzają przestrzeganie pandemicznych obostrzeń w powiecie koneckim

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci z koneckiej jednostki sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców naszego powiatu.

REKLAMA

Od 10 października 2020 roku na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. W całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. W trosce o ludzkie życie możemy spodziewać się wzmożonej liczby patroli działających na terenie powiatu koneckiego. Funkcjonariusze stanowczo reagują, na osoby, które lekceważą przepisy w tym zakresie. Pamiętajmy, że zwolnione z obowiązku zakrywania ust i nosa będą jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

REKLAMA

Policjanci w trakcie służby patrolują ulice, targowiska, obiekty handlowe, ale nie tylko. Funkcjonariusze zwracają uwagę na miejsca, gdzie zazwyczaj gromadzą się osoby. Policjanci również prowadzą kontrole drogowe. Sprawdzają, czy osoby jadące jednym pojazdem mają maseczki, czy też są zwolnione z tego obowiązku, bo wspólnie mieszkają.

REKLAMA

2 thoughts on “Policjanci sprawdzają przestrzeganie pandemicznych obostrzeń w powiecie koneckim

  1. Szkoda tylko, że nie reagują na samochody zaparkowane na ulicy Dolnej która przebiega przez targ na której jest zakaz parkowania. Ale ulica jest na wprost komendy a pod latarnią najciemniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *