REKLAMA

Policjantka ze Stąporkowa będąc na L4 zatrzymała nożownika!

Bohaterskiego czynu dokonała policjantka służąca w Komendzie w Stąporkowie! Kobieta wspólnie ze swoim mężem (policjantem z Kielc) zatrzymała mężczyznę, który chwilę wcześniej nożem tak ugodził mężczyznę, że ten zmarł. Policyjna para przebywała na zwolnieniu lekarskim i przemierzała właśnie drogę do apteki. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

We wtorek przed godziną 14:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w jednym z mieszkań przy ul. 1 Maja w Kielcach doszło do awantury. W wyniku tego zdarzenia 67-letni mężczyzna stracił życie po tym jak został raniony nożem. Przebywająca na miejscu kobieta jako sprawcę wskazała swojego syna, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Patrole Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zostały zaangażowane do poszukiwań 30-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. W tym czasie, policyjne małżeństwo przebywające na zwolnieniu lekarskim podczas swojej drogi do apteki zauważyło radiowozy przemieszczające się „na sygnałach” co wzbudziło ich zainteresowanie. Telefonicznie poznali szczegóły zdarzenia oraz rysopis poszukiwanego mężczyzny.

Chwilę później przy ul. Żytniej za przystankiem zauważyli osobę, która odpowiadała opisowi. Funkcjonariusz wydziału kryminalnego i jego żona – mundurowa z komisariatu w Stąporkowie zachowując czujność oraz wykazując niebywałą odwagę zatrzymali 30-latka, po czym wezwali wsparcie. Nietrzeźwy podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalają dokładny przebieg tych wydarzeń.

REKLAMA

Za zabójstwo ustawodawca przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *