REKLAMA

Politechnika Świętokrzyska objęła patronatem ZSP nr 3 [wideo, zdjęcia]

Do bardzo ważnego wydarzenia związanego z edukacją młodzieży ponadpodstawowej doszło w piątek 15 listopada. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich podpisał umowę patronacką z Politechniką Świętokrzyską, dzięki czemu uczniowie będą mieli dodatkowe okazje do pogłębiania wiedzy.

REKLAMA

Efektem umowy ZSP nr 3 z politechniką będzie utworzenie klasy patronackiej o profilu informatyk. Na wydarzeniu obecni byli dyrektor szkoły Beata Fidor, rektor Politechniki Świętokrzyskiej ds. badań naukowych i współpracy z przemysłem prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba oraz przedstawiciel kieleckiego oddziału Akademii CISCO dr inż. Mirosław Płaza.

Dyrektor Beata Fidor jest przekonana, że współpraca z politechniką będzie mieć pozytywne oddziaływanie na uczniów z klasy patronackiej –„Zdecydowałam się na taką współpracę, bo celem mojej szkoły jest ciągłe podnoszenie jakości kształcenia, także mam świadomość, że taka współpraca to ogromna szansa dla moich uczniów. Będą mogli zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, będą podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe, osiągnąć z tego tytułu sukces” – mówiła nam Beata Fidor.

REKLAMA

Do uczniów przyszłej patronackiej klasy przemówił rektor Zbigniew Koruba –„Będziecie klasą patronacką, więc będziecie naszym oczkiem w głowie. Gratuluję Wam, że trafiliście do takiej klasy. Jest ich niewiele, tutaj mamy kilka wybranych, nieprzypadkowo zostaliście przez nas wybrani. Muszę was zapewnić, że jeśli zdecydujecie się później studiować na politechnice, to kariera będzie przed wami stała otworem” – przemawiał do uczniów Zbigniew Koruba.

Jednak jak umowa między instytucjami będzie oddziaływać w bezpośredni sposób na uczniów? Co dla nich przygotowała Politechnika Świętokrzyska? O tym opowiedziała nam dyrektor Beata Fidor –„Moi uczniowie będą mogli skorzystać z bogatej oferty, którą proponuje Politechnika Świętokrzyska – będą to zajęcia zarówno na terenie szkoły w formie wykładów prowadzonych przez nauczycieli akademickich z Politechniki Świętokrzyskiej, ale myślę, że najważniejsze to wyjazdy moich uczniów na Politechnikę Świętokrzyską też na różnego rodzaju wykłady, seminaria, zajęcia prowadzone w profesjonalnej pracowni informatycznej. Tam moi uczniowie będą mogli skorzystać z nowych technologii, z innowacyjnych rozwiązań informatycznych” – mówiła Beata Fidor

Władze politechniki zapewniają także, że instytucja będzie pomagać we wdrażaniu nowatorskich programów nauczania w klasie patronackiej, wspierać kadrę pedagogiczną w podnoszeniu kwalifikacji oraz organizować tematyczne konkursy dla uczniów ZSP nr 3.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *