REKLAMA

Politycy prawicy w Końskich o transporcie kolejowym [wideo]

Od 12 grudnia w Końskich ponownie ma funkcjonować osobowy transport kolejowy. Uruchomiona zostanie bowiem linia Skarżysko-Kamienna – Tomaszów Mazowiecki przez między innymi Stąporków, Końskie i Rudę Białaczowską. Więcej o tym projekcie w piątek podczas specjalnej konferencji na koneckim dworcu mówili politycy Zjednoczonej Prawicy: posłowie Mariusz Gosek i Janusz Kowalski oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka. 

REKLAMA

„Zbieramy się tutaj bo województwo świętokrzyskie wraz z województwem łódzkim doprowadziły do tego, że od 12 grudnia będziemy mieli uruchomienie połączeń od Tomaszowa Mazowieckiego do Skarżyska. Już niebawem połączenie będzie odnowione i to zasługa porozumienia pomiędzy tymi województwami”  – mówi Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

„Rok temu pan prezydent najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej podpisywał tutaj ustawę Kolej + na tym peronie. […] Chcieliśmy przekazać tę informację, że będziemy starali się, żeby te 15% dofinansowania, które miało być zabezpieczone przez samorząd województwa, by były pokryte z Polskiego Ładu. Jak wiemy tutaj w województwie świętokrzyskim chodzi o dwa takie zadania. Jedno to odbudowa połączenia kolejowego Skarżysko-Kamienna […] aż do Tomaszowa Mazowieckiego, a drugie to linia kolejowa nr 73” – deklaruje Mariusz Gosek, poseł na Sejm RP.

REKLAMA

„Stacja kolejowa i perony w miejscowości Końskie są symbolem odnowienia i odbudowania wielu połączeń lokalnych, które przez ostatnie dwadzieścia kilka lat były po prostu likwidowane” – dodaje poseł Janusz Kowalski.

Od grudnia na wspominanej trasie funkcjonować będą cztery połączenia realizowane przez składy spalinowe z zasobów spółki POLREGIO.

Zapis wideo całej konferencji znajdziecie powyżej.

Zdjęcia:

REKLAMA

13 thoughts on “Politycy prawicy w Końskich o transporcie kolejowym [wideo]

  1. Nie pomyślano o bezpieczeństwie. Przejazdy kolejowe na tej trasie powinny zostać wyposażone co najmniej w sygnalizację. Będzie jeździć więcej pociągów, aut przybyło i Polska już chyba nie jest taka biedna jak 20 lat temu. Robią natomiast szum ze swojej pustej, pełnej samochwalstwa paplaniny.

  2. kto będzie tym pociągiem jeździł? trasa skarżysko tomaszów totalnie z dupy. ja proponuję trasę kozia-wola –> smyków –> górny młyn –> juźwików

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *