REKLAMA

WIDEO: Studniówka I LO w Końskich 2022

W pierwszą sobotę lutego w centrum bankietowym Markiz w Końskich miała miejsce studniówka I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej. W imprezie udział wzięło około 160 uczestników, w tym osoby towarzyszące oraz kadra nauczycielska. Wydarzenie rozpoczął tradycyjny polonez reprezentacyjny wykonany przez uczniów placówki.

REKLAMA

Parą, która poprowadziła pierwszy taniec byli Natalia Rożek oraz Piotr Wrona.

Następnie uczniów przywitali: dyrektor szkoły Wojciech Jasnos, przedstawiciel rady rodziców Dariusz Wiatr oraz starosta konecki Grzegorz Piec, którzy między innymi złożyli uczniom życzenia powodzenia na egzaminie dojrzałości i dalszej drodze życia. Na końcu przemówili przewodnicząca i wiceprzewodniczący samorządu uczniowskiego Aleksandra Wiatr i Kacper Wasik.

REKLAMA

– „Szkolną naukę cechuje pewna cykliczność. Początek roku szkolnego, zakończenie roku szkolnego, semestry pełne ocen, wydarzenia, które odchodzą i przychodzą. I być może wskazując na to banalizuję wartość tych wydarzeń, ale ten wyjątkowy wieczór dzisiejszy, który zdarza się tylko raz dla każdej licealistki, licealisty, na te przysłowiowe sto dni przed maturą, jest wydarzeniem niezwykłym i wyjątkowym” – przemawiał dyrektor Jasnos.

– „Bawmy się wszyscy serdecznie. Witam przede wszystkim maturzystów, którzy przybyli tutaj z osobami towarzyszącymi. Bawcie się do białego rana i cieszcie się zabawą. I abyście mogli za te sto dni przystąpić z otwartymi i świeżymi umysłami do egzaminu maturalnego” – mówił do młodzieży przedstawiciel rodziców Dariusz Wiatr.

– „Studniówka to już jest ostatnia prosta przed egzaminem majowym. Na pewno jest to troszkę mniej niż sto dni. Dla tych, którzy przygotowywali się do egzaminu jest to już ostatnie szlifowanie formy, dla tych, co nie myśleli o egzaminie to czas, by już się wziąć za robotę. Pięknie zatańczyliście poloneza, widziałem tę radość” – przemawiał starosta Grzegorz Piec.

– „To wielkie szczęście mieć takich nauczycieli, na których cierpliwość, wyrozumiałość i poświęcenie to nie tylko puste słowa, a uśmiech i pomocna dłoń to droga do celu, jakim jest wiedza, która pozostanie z nami na zawsze” – mówili przedstawiciele samorządu uczniowskiego.

W trakcie przemówień uczniowie wręczyli kwiaty i podziękowania swoim wychowawcom: Agnieszce Wąsali, wychowawczyni klasy 3A, Izabeli Popik, wychowawczyni klasy 3B, Sylwii Fidor, która opiekowała się klasą 3C i Joannie Stołowskiej, wychowawczyni klasy 3D. Po tym rozpoczęły się tradycyjne klasowe tańce poloneza, którego w pierwszej parze poprowadził dyrektor placówki z uczennicą Aleksandrą Wiatr. W I Liceum Ogólnokształcącym kolejne klasy tańczyły go w ciągu jedna po drugiej.

Dyrektor opowiedział nam o trudnościach związanych z nauką w okresie pandemii oraz za naszym pośrednictwem złożył maturzystom serdeczne życzenia: „Ten okres, kiedy była zdalna nauka oczywiście nie jest tak intensywny. Kłopoty wynikające z tego oddalenia, braku bezpośredniego kontaktu pojawiały się już wcześniej i nie jest to jedyna klasa, czy szkoła, gdzie z tymi problemami spotykaliśmy się. Mam nadzieję, że determinacja, zaangażowanie tych młodych ludzi oraz ten deficyt zostanie zniwelowany i na egzaminie dojrzałości wypadniemy bardzo dobrze […] Przede wszystkim doskonałej matury, jak najwięcej setek, a potem w efekcie dostania się na te studia, które chcieliby realizować. Ale przede wszystkim, żeby byli mądrymi ludźmi w przyszłości”.

O swoich wrażeniach dotyczących lat spędzonych w murach szkoły opowiadali uczniowie klasy 3A Michał i Aleksandra:

– „Było bardzo dobrze, ciekawie, sympatycznie. […] Przede wszystkim ta atmosfera, która panuje w tej szkole jest przez uczniów tworzona, ona jest cudowna i będę ją wspominał bardzo dobrze przez całe życie. To jest coś pięknego i to są jedne z piękniejszych trzech lat w moim życiu i bardzo się cieszę, że doświadczyłem tego i że do tej szkoły mogłem chodzić ja, jako ja, i że mogłem jakoś się zapoznać z tymi wszystkimi ludźmi. Bardzo się cieszę z tej szkoły”

Po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy zjedli obiad. Później przyszła pora na tańce przy oprawie muzycznej, którą zapewnił zespół Helios Music Group. Na studniówce bawiło się 240 osób. Została ona zorganizowana wedle wytycznych MEiNMZ i Sanepidu w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom balu. Poniżej skrótu wideo znajdziecie Państwo obszerną fotorelację.

Pary tańczące Poloneza Reprezentacyjnego:

Natalia Rożek i Piotr Wrona

Natalia Nowek i Paweł Napierała,

Aleksandra Wiatr i Maciej Milczarz,

Julia Śliwak i Emil Jarosz,

Sara Olak i Kacper Wasik,

Marta Kucharska i Dawid Smyka,

Oliwia Małecka i Mateusz Gonciarz,

Martyna Uzarowicz i Bartłomiej Okła,

Aleksandra Niziołek i Kacper Gwarek,

Małgorzata Boruń i Kacper Blecharski,

Zuzanna Mularczyk i Michał Pakuła,

Małgorzata Łabendowicz i Adrian Zamachowski.

Zdjęcia (Piotr Malinowski, Aleksandra Jędrasik):

REKLAMA

2 thoughts on “WIDEO: Studniówka I LO w Końskich 2022

  1. Zaskoczony pisze:

    Tak trochę chyba zdjęcia się nie otwierają z galerii…

Dodaj komentarz