REKLAMA

WIDEO: Studniówka II LO w Końskich

W sobotę w centrum bankietowym Markiz w Końskich miała miejsce studniówka II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Na imprezie bawiło się około 150 młodych osób oraz nauczyciele, a wydarzenie o godzinie 18:00 tradycyjnie rozpoczął wytworny polonez poprowadzony przez Beatę Salatę, dyrektor II LO w Końskich. To powrót studniówek do naszego regionu po pandemicznej przerwie. Ostatnie bale organizowane były bowiem w 2020 roku. 

REKLAMA

 We wstępie wszystkich gości fragmentem wiersza Leopolda Staffa powitali uczniowie Emilia Młodawska i Mikołaj Radek z klasy 3A1, a następnie o głos poproszono Grzegorza Pieca, starostę koneckiego, przedstawicielkę rodziców i szefową komitetu studniówkowego Joannę Stępień oraz dyrektor placówki Beatę Salatę:

REKLAMA

„Coś w szaleństwach jest z młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, co jest mądrzejszy od mądrości i rozumniejszy od rozumu. Dobry wieczór Państwu!” – przemawiali prowadzący Emilia i Mikołaj, maturzyści.

„W imieniu zarządu życzę Wam dzisiaj udanej, odpowiedzialnej zabawy do samego rana. Ten bal przypomina, że zbliżacie się szybkimi krokami do następnego ważnego wydarzenia, którym jest bez wątpienia egzamin maturalny. Jesteście na niego świetnie przygotowani, ale i tak życzę Wam dużo szczęścia, dużo spokoju, satysfakcji z wyników […] Udanej zabawy i powodzenia na maturze, a Zarząd Powiatu trzyma za Was kciuki” – przemawiał do młodzieży starosta Grzegorz Piec.

„Dzisiejszy bardzo wyjątkowy wieczór jest efektem kilkumiesięczny starań wielu osób. Z tego miejsca pragnę gorąco podziękować za współpracę. W imieniu wszystkich rodziców naszych maturzystów składam bardzo serdeczne podziękowania pani dyrektor Beacie Salacie, naszym drogim wychowawcom klas maturalnych, również pozostałym członkom grona pedagogicznego. Jak widać wzruszenie jest tak mocne, że odbiera mi głos. Dziękujemy za Państwa pracę z naszymi dziećmi, za prowadzenie ich właściwymi ścieżkami zdobywania wiedzy, za dobre słowa i wielkie serca. Mamy pełną świadomość, że sukcesy naszych dzieci są również Państwa udziałem” – mówiła do zgromadzonych Joanna Stępień, przedstawicielka rodziców.

„Za około sto dni czeka Was matura. Zanim to nastąpi przed Wami znacznie przyjemniejszy krok w dojrzałość, w dorosłość. Wasz pierwszy, wielki bal. Bal niezwykły, bal szacowny z uwagi na długą tradycję studniówkowych szaleństw. Bal dostojny, bo zaczynający się pięknym tańcem – Polonezem. Ten bal to Wasza inicjacja dorosłości. Od niego zaczynają się ważne zadania – matura, potem studia. Zadania wymagające ogromnego wkładu pracy, zaangażowania, ale i odwagi. Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu. Nie bójcie się zatem spełniać swoich marzeń. Zwłaszcza w przyszłości. Nie bójcie się osiągać wielkich celów, bo taka jest Wasza misja, takie jest Wasze zadanie” – przemawiała dyrektor Beata Salata.

W dalszej części maturzyści z „Nowego” podziękowali swoim wychowawcom: Ewie Król – Zmienieckiej, która opiekowała się klasą A1, Ewie Szwed wychowawczyni klasy A, Jolancie Kozubskiej wychowawczyni klasy C oraz Joannie Wołczyńskiego, która opiekowała się klasą D.

Nam młodzież opowiedziała o swoich wrażeniach z trzech lat spędzonych w murach „Nowego Ogólniaka” –„Bardzo cieszymy się, że w końcu udało się zorganizować ten bal. Do ostatniej chwili nie byliśmy pewni, bo słyszeliśmy, że są odwoływane. Jednak cieszymy się, że jesteśmy tu w tym gronie i się będziemy na pewno wspaniale bawić. Nam było bardzo ciężko pod względem znajomości przez pandemię. W szkole jednak trochę się ludzie socjalizują. Pod względem nauki też – trudno było się łączyć, dużo problemów było, cieszymy się, że już jesteśmy w szkole. Życzymy sobie udanej zabawy, nie tak dużo stresów na te 100 dni i oczywiście zdanej matury” – mówi Emilia Młodawska z klasy 3A1.

Najlepsze życzenia swoim wychowankom przekazała zaś dyrektor Beata Salata –„To są najlepsze życzenia byśmy do końca kwietnia, do momentu zakończenia roku klas trzecich byli razem i mieli naukę stacjonarną. By oni nie musieli już spędzać czasu w izolacji, ponieważ te dwa lata i teraz ten miesiąc to był dla nich czas trochę stracony. Młody człowiek siedemnasto, osiemnastoletni nie może wychowywać się w izolacji. Oni muszą czuć, że mają przyjaciół, bo tak naprawdę komunikacja interpersonalna wyrabia się wtedy jak są kontakty z ludźmi, a oni ich nie mieli. Poza tym życzę im by ta matura była też wyjątkowym czasem jak studniówka. Mam nadzieję, że matura będzie dla nich przecudowna i że nie będzie dla nich żadnych zaskoczeń. Tego im życzę z całego serca” – życzy swoim maturzystom za naszym pośrednictwem dyrektor Beata Salata.

Dyrektor Salata opowiedziała nam więcej o trudach rocznika, który musiał przez dwa lata zmagać się ze zdalnym nauczaniem z uwagi na pandemię, a także o tym jak przebiegały przygotowania do samego balu –„To jest rocznik, który dwa lata spędził przy nauce zdalnej, tak naprawdę poza szkołą. Ta studniówka to wyjątkowy moment: czas integracji, spotkania z przyjaciółmi i czas nawiązania tych najfajniejszych przyjaźni, których być może nie udało im się przez ciągłą izolację zdobyć. Wyjątkowy rocznik ze względu na czas pandemii. Zakładaliśmy, że ta studniówka będzie miała miejsce, aczkolwiek już w grudniu od początku mocno obserwowaliśmy komunikaty i Ministerstwa Edukacji i Zdrowia czy będzie można takie imprezy organizować. Jak się okazało 22 grudnia, że z pewnymi obostrzeniami, ale będzie można zrobić to i rodzice i ja z drżącym sercem podjęliśmy tę decyzję. To jest wyjątkowy wieczór, jeden rocznik już wyszedł bez tych wspomnień, a być może ten wieczór pozwoli im odzyskać wiarę w to, że kiedyś będzie normalnie” – opowiada dyrektor Salata.

Następnie oficjalnie rozpoczęto studniówkę – zaprezentowały się trzy formacje poloneza, każda stworzona z dwóch klas. W pierwszej parze zatańczyli dyrektor placówki wraz z  Jakubem Świecą – przewodniczącym Samorządu Szkolnego, z klasy 3C.

Łączna ilość uczestników balu wyniosła niecałe 150 młodych osób i kilkunastu nauczycieli. W większości uczniowie dobrali się w wewnątrz klasowe pary. Studniówka przygotowana została wedle wytycznych MEiNMZ i Sanepidu w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom balu.

Z uwagi na pandemię uczniowie zostali rozlokowani w grupach przy stołach, wedle obowiązujących obostrzeń. W tym roku oprawę muzyczną na imprezie zapewni Sebastian Bednarz, znany jako DJ Gass.

Poniżej możecie obejrzeć skrót balu:

Zdjęcia (Aleksandra Jędrasik, Arek Góral):

REKLAMA

4 thoughts on “WIDEO: Studniówka II LO w Końskich

 1. Almudena Gómez Crespo pisze:

  „Carmen Conde” Institute in “Las Rozas de Madrid” (Madrid) is very happy for your very elegant prom and wish you the very best for the future. Good luck in the mature exam!

  Greetings to Mr. Jerkin and to all the teachers who made our visit possible such as Ms. Katarzyna Ciszewska, Ms. Justyna Iwańska, Ms. Anna Janus, Mr. Adam Pancer and Ms.Małgorzata Świtakowska , and especially Ms.Magdalena Siatkowska. I send you an especial word of acknowledgment to the headmistress Ms. Beata Salata.

  Thank you again for your hospitality. Dziekuje.

  Our school is waiting for us. 🙂

 2. Magdalena Siatkowska pisze:

  II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich and the Headmistress Beata Salata would like to extend their appreciation for your kind words. We also would like to wish you all prosperity for the future. We hope your further visits in other countries will be fruitful. The visit, which you Ms Crespo and Ms Garcia have paid to our school, has been a pleasure to us. Gracias.

 3. […] Przypominamy, że do tej pory tylko jedna szkoła zdecydowała się wyprawić bal maturalny, a mianowicie II Liceum Ogólnokształcące im Marii Curie-Skłodowskiej. Materiał z całej relacji znajdziecie Państwo TUTAJ. […]

 4. […] Oprócz I LO na organizację imprezy zdecydowało się także II Liceum Ogólnokształcące im Marii Curie-Skłodowskiej. Uczniowie z nowego ogólniaka także bawili się w Markizie 15 stycznia, a relację z tego wydarzenia znaleźć można TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *