REKLAMA

Położna z Końskich rozmawiała z parą prezydencką [wideo]

Marzena Ociepa, położna z Końskich z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia odbyła wideorozmowę z parą prezydencką Agatą Kornhauser-Dudą oraz Andrzejem Dudą. Poniżej możecie zobaczyć tę rozmowę. 

REKLAMA

Marzena Ociepa pracuje w Szpitalu im. św. Łukasza w Końskich. O czym mówiła parze prezydenckiej?

Zapytana o ciężarne z covid-19 mówiła –„Takich przypadków nagłych w ostatnim okresie pół roku mieliśmy dziesięć. W momencie kiedy pacjentka albo musi mieć wykonane cięcie cesarskie, albo poród jest już w takiej fazie, że nie możemy narażać pacjentki na transport”. 

REKLAMA

Agata Kornhauser-Duda pytała też o dzieci, które są rodzone przez matki zakażone koronawirusem –„W żadnym z tych przypadków dziecko nie było dodatnie. Bariera łożyska była wystarczająca. Przyjęliśmy taką zasadę, że jeżeli mama trafi do nas na tyle wcześniej, że mamy możliwość rozmawiania z rodzącą to ustalamy z nią zasady postępowania z noworodkiem po porodzie w przypadku ‚pozytywnej’ mamy. Przedstawiamy jej zagrożenia wynikającego z tego, że ma dodatni test. I to mam w zależności od swojego stanu zdrowia i stanu zdrowia noworodka podejmuje decyzję. Ona podejmuje, czy po porodzie noworodek ma przebywać z nią i być karmiony piersią, być na sali razem z mamą. To mama podejmuje pisemną decyzję” – tłumaczyła parze prezydenckiej Marzena Ociepa.

Więcej znajdziecie w powyższym wideo. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *