REKLAMA

Polska głosuje! Powiat konecki głosuje! [wideo, zdjęcia]

Punktualnie o godzinie 7:00 otworzono lokale wyborcze w całej Polsce, oczywiście także w powiecie koneckim. W kraju wybieramy 460 posłów i 100 senatorów. W województwie świętokrzyskim wybieramy 16 posłów, a w naszym okręgu obejmującym kilka powiatów w tym konecki 1 senatora. Głosowanie zakończy się o godzinie 21:00. Przez cały dzień podawać będziemy Państwu informacje o ewentualnych zakłóceniach ciszy wyborczej oraz o frekwencji. Po 21:00 będziemy starać się przekazywać pierwsze sondażowe, a następnie cząstkowe i całkowite wyniki wyborów. 

REKLAMA

W powiecie koneckim uprawnionych do głosowania jest 66 938 wyborców. W całym kraju wybierzemy 460 posłów oraz 100 senatorów. W województwie świętokrzyskim wybierzemy dokładnie 16 posłów oraz 3 senatorów. Przy wyborze tych pierwszych stosowana jest ordynacja proporcjonalna, a głosy przeliczane są metodą d’Hondta. Wybieramy więc 16 posłów spośród 210 kandydatów – zakreślając X tylko przy jednym nazwisku na otrzymanej karcie. Łatwiej jest z senatorami – tutaj obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze. W naszym okręgu obejmującym powiaty:  buski, jędrzejowski, kazimierski, konecki, pińczowski, staszowski, włoszczowski wybierzemy jednego senatora, a wybierać będziemy z dwóch kandydatur – ponownie zakreślając X tylko przy jednym nazwisku.

REKLAMA

W powiecie koneckim o godzinie 7:00 otworzono dokładnie 75 lokali wyborczych. Ich listę wraz z adresami publikujemy TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *