REKLAMA

Pomnik będzie jak nowy! [wideo]

To mieszkańcy zwrócili się do nas z prośbą o renowacje tego pomnika – mówi nam wiceburmistrz Końskich Marcin Zieliński. Gmina Końskie postanowiła się przychylić do tej prośby.

REKLAMA

Mowa o Pomniku Najświętszego Serca Jezusowego, który znajduje się u zbiegu ulic: Partyzantów i Południowej. W chwili obecnej przechodzi on remont warty około 18 tysięcy złotych. – „Zakres głównie jest pielęgnacyjny dotyczący samego pomnika, jak i terenu przyległego. My w ubiegłym roku uzyskaliśmy zgodę zarządcy drogi, bo pomnik jest w pasie drogi. Również zakres prac ustaliliśmy z konserwatorem zabytków. Zgodę mamy, więc prowadzimy te prace i one potrwają najprawdopodobniej do 30. maja tego roku.” – powiedział nam wiceburmistrz Zieliński.

W ramach remontu między innymi krawężniki wokół rzeźby zostaną wymienione na granitowe, odświeżona zostanie rzeźba główna i kompletnie odnowiony cokół. To nie jedyny pomnik, który za miejskie pieniądze przejdzie na terenie gminy Końskie remont w tym roku. Odnowiona ma być też rzeźba w Pomykowie, a bardzo duże zmiany będą dotyczyć Grobu Nieznanego Żołnierza, który znajduje się na koneckim cmentarzysku.

REKLAMA

2016-04-30_162410

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *