REKLAMA

Pomoc dla przedsiębiorców ogłosiła burmistrz Stąporkowa

Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska ogłosiła #pakietŁukomskiej, czyli pomoc dla przedsiębiorców. Ma to być dodatkowe wsparcie samorządu Miasta i Gminy Stąporków poza ulgami wprowadzonymi przez polski rząd. Od poniedziałku funkcję zastępcy burmistrza pełni Renata Sidor, która ma koordynować związane z tym działania.

REKLAMA

Zdj. Fanpage gminy Stąporków

„Każdy w dobie tego kryzysu straci: państwo, samorząd, przedsiębiorcy. Dla mnie bardzo ważne natomiast będzie czy zakłady w razie zachwiania na rynku, oszczędności nie zaczną od zwolnień pracowników. „Dzielmy się” skutkami tego kryzysu. Zachowujmy się empatycznie. Zrobię wszystko, żeby poprowadzić gminę w optymalnych rozwiązaniach w tym przełomowym czasie, ale nie zwalniajcie pracowników. Bardzo Was – raz jeszcze – o to proszę. W naszej gminie ten rok to nie będzie czas zabaw, festynów. To będzie pełne wsparcie dla przedsiębiorców. Na ile budżet pozwoli – on nie jest z gumy, żeby gdzieś dać, musimy gdzieś zabrać. Muszę być odpowiedzialna” – mówi burmistrz Dorota Łukomska.

Poniżej treść dokumentu:

REKLAMA

POMOC DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

W związku trudną sytuacją spowodowaną ogłoszeniem stanu epidemii w związku z wirusem SARS-CoV, Burmistrz Stąporków wprowadza ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych dla przedsiębiorców.

Ulgi są skierowane dla przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej na skutek wprowadzonego stanu epidemiologicznego, a szczególnie tym podmiotom, które prowadzą działalność w obszarach, co do których zostały wprowadzone ograniczone wynikające z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca 2020r. (Dz.U. z 2020r. poz. 433).

Rodzaje ulg:
1. Odroczenie terminu płatności zobowiązań podatkowych na okres maksymalnie do 6 miesięcy,
2. Rozłożenie na raty zobowiązań podatkowych z terminem spłaty do końca 2020r.
3. Umorzenie zaległych odsetek.
4. Umorzenie zaległości podatkowych za 2020r., jeżeli przedsiębiorca utracił zdolność finansową na skutek panującej sytuacji epidemiologicznej.

Ulga może być przyznana na pisemny wniosek przedsiębiorcy złożony wraz z niezbędnymi załącznikami.
Wniosek wraz z załącznikami można złożyć za pośrednictwem operatora pocztowego na adres:
Burmistrz Stąporkowa
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 132a
26-220 Stąporków

Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie

Naszym celem jest ograniczenie uciążliwości wynikających z obecnej sytuacji, w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy, których funkcjonowanie jest utrudnione.

Na bieżąco będziemy monitorować sytuację. Jeżeli pojawią się inne dopuszczalne prawem ulgi, będziemy rozszerzać zaproponowany pakiet pomocowy.

Od poniedziałku funkcję zastępcy burmistrza w Stąporkowie pełni Naczelnik Wydziału Inwestycji Renata Sidor, która będzie koordynowała działania związane z pomocą dla przedsiębiorców.

REKLAMA

One thought on “Pomoc dla przedsiębiorców ogłosiła burmistrz Stąporkowa

  1. Pingback: Renata Sidor nie jest już zastępcą burmistrza Stąporkowa | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *