REKLAMA

Pomoc finansowa dla szpitala. Ponad 1,8 mln zł!

W ostatni wtorek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim miała miejsce konferencja z udziałem wojewody Agaty Wojtyszek i wicewojewody Bartłomieja Dorywalskiego. Obecni na spotkaniu dyrektorzy placówek służby zdrowia z naszego regionu usłyszeli dobrą wiadomość o przekazaniu dodatkowej puli środków na funkcjonowanie szpitali powiatowych. Duże środki trafią też do szpitala w Końskich.

REKLAMA

Dla naszego województwa wpływa 13 mln złotych” – jak stwierdziła wojewoda Agata Wojtyszek – „To dyrektor szpitala będzie miał możliwość przydzielenia tych środków w sposób, który uzna za stosowny. To dyrektor szpitala najlepiej wie, w jaki sposób zagospodarować te środki”.

REKLAMA

Podczas konferencji wszyscy przyznali zgodnie, że to właśnie te placówki odgrywają najważniejszą rolą w trosce o zdrowie mieszkańców naszego województwa. Reprezentujący nasz powiat starosta Grzegorz Piec i dyrektor ZOZ Końskie Wojciech Przybylski uczestniczyli także w konferencji prasowej na której najistotniejsze wiadomości o pomocy finansowej dla szpitali przekazali wojewoda Agata Wojtyszek, wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski i dyrektor świętokrzyskiego oddział NFZ Małgorzata Kiebzak.

Znaczenie takiej pomocy na spotkaniu z dziennikarzami podkreślił starosta Grzegorz Piec a dyrektor ZOZ w skrócie przedstawił sytuację naszego szpitala. Dodajmy, że do koneckiej lecznicy trafi ponad 1 milion 800 tysięcy złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *