REKLAMA

Ponad 100 strażaków ćwiczyło na manewrach powiatowych w Baryczy [zdjęcia]

W miniony piątek w Baryczy miały miejsce manewry powiatowe Ochotniczych Straży Pożarnych organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Końskich. Ponad stu strażaków z terenu województwa ćwiczyło gaszenie pożarów.

REKLAMA

fot. OSP KSRG Ruda Maleniecka

W ramach treningu zrealizowano dwa scenariusze pożarowe. Pierwszy z nich zakładał wykolejenie cysterny z paliwem, przy rozlewni paliw w Baryczy, podczas którego doszło do rozszczelnienia zbiornika i zapłonu. Celem do osiągnięcia było sprawne zroganizowanie i zadysponowanie zadań jednostek i ćwiczenie łączności.

Jednocześnie miał miejsce scenariusz pożaru lasu. Ten miał być gaszony 6 prądami gaśniczymi. Strażacy mieli też wodę ze zbiornika w Kornicy, który znajdował się w odległości 500 metrów od miejsca zdarzenia.

REKLAMA

fot. OSP KSRG Ruda Maleniecka

W ćwiczeniach wzięły udział jednostki OSP z: Rudy Malenieckiej, Stąporkowa, Radoszyc, Odrowąża, Kozowa, Fałkowa, Gowarczowa, Węgrzyna, Królewca oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Końskich, a także inne jednostki Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa świętokrzyskiego. Łącznie ponad 100 strażaków.

Ćwiczenia zakończyły się ciepłym posiłkiem i zbiórką podsumowującą działania. Zbiórka była też swoistym chrztem bojowym dla nowego wozu jednostki OSP ze Stąporkowa.

Zdjęcia (OSP Stąporków, OSP KSRG Ruda Maleniecka):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *