REKLAMA

Ponad 1000 tancerzy przyjechało na turniej do Końskich [wideo, zdjęcia]

W sobotę 11 maja, w Koneckim Centrum Kultury było kolorowo i tanecznie, a to za sprawą I Ogólnopolskiego Turnieju Formacji Tanecznych. Ponad 1000 uczestników w różnym wieku, wystąpiło w hali widowiskowej. Grupy taneczne przyjechały z terenu całej Polski.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się z samego rana i trwało do godzin wieczornych w sobotę. Tancerze dali łącznie blisko 90 występów tego dnia.

REKLAMA

– „Dzieciaki będą prezentować umiejętności w różnych stylach tanecznych – poczynając od tańca współczesnego, jazzowego, poprzez tańce hip-hopowe, streetowe, cheerleaderki, a także inne przedstawienia sceniczne będzie można dzisiaj zobaczyć” – opowiadał organizator Piotr Mostowski.

Uczestnicy występowali w różnych kategoriach wiekowych. Do Końskich przyjechało 29 grup z różnych części kraju, niektóre z nich wystawiły więcej niż jeden zespół taneczny. Na scenie można było obejrzeć między innymi kreacje związane z popularnymi bajkami czy filmami, jak „Smerfy” czy „Piraci z Karaibów”.

– „Miejmy nadzieję, że impreza wejdzie w cykliczny kalendarz imprez w Końskich. Jesteśmy zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że tak jak mówimy, jest to dopiero pierwszy turniej. Planujemy kolejne edycje” – mówił organizator.

Dla uczestników przewidziano nagrody w postaci medali oraz pucharów. Wśród nich znajduje się główna nagroda Grand Prix dla najlepszego zespołu podczas turnieju. Zdobyła ją grupa Galaxy Cheer z Akademii Tańca Sportowego Galaxy Cheer w Woli Radziszowskiej. Pełne wyniki znajdziecie w protokole TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *