REKLAMA

Ponad 1,4 miliona dla Stąporkowa z Funduszu Inwestycji Lokalnych [foto]

Gmina Stąporków otrzyma ponad 1,4 miliona złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska poinformowała o sposobie rozdysponowania środków.

REKLAMA

Dokładnie 1 412 607 złotych, bo tyle otrzyma nasza gmina, zostanie przeznaczone na budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej oraz będzie wykorzystane jako wkład własny do przebudowy dróg gminnych oraz termomodernizacji budynków Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnej i Publicznego Przedszkola w Stąporkowie. Wszystkie inwestycje zostały zaplanowane na przyszły rok. Jeśli chodzi o budowę remizy OSP w Czarnej, to mamy już pozwolenia na budowę i projekt, natomiast w pozostałych dwóch przypadkach będziemy składać wnioski o dofinansowanie inwestycji” – mówi Dorota Łukomska.

REKLAMA

Jak przekonuje burmistrz Stąporkowa, w Czarnej powstanie remiza z prawdziwego zdarzenia – nowy budynek będzie miał nowoczesne instalacje wodociągowe, sanitarne, elektryczne oraz c.o., zostanie wybudowany również duży garaż, w którym będzie można wyznaczyć, w razie potrzeby, nawet dwa stanowiska. W szkole w Krasnej i w przedszkolu w Stąporkowie można spodziewać się m.in. wymiany stolarki okiennej, docieplenia ścian i wymiany instalacji c.o.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi, a także inne niezbędne lokalnie działania.

REKLAMA

One thought on “Ponad 1,4 miliona dla Stąporkowa z Funduszu Inwestycji Lokalnych [foto]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *