REKLAMA

Ponad 16 tysięcy za ogrzewanie! Horrendalny rachunek siłowni ze Stąporkowa

Z całego kraju płyną głosy od małych i średnich przedsiębiorców, że w tym sezonie zimowym wyniszczają ich rachunki za ogrzewanie oraz energię elektryczną. Właściciele siłowni ze Stąporkowa MG Fit na Facebooku pokazali rachunek za gaz w wysokości ponad 16 tysięcy złotych! Siłownia nie jest w stanie udźwignąć takich płatności i już podjęła decyzję o przeniesieniu się do mniejszego lokalu. Właściciele narzekają na politykę rządu, która może przedsiębiorców doprowadzić do upadku. 

REKLAMA

Foto: Fanpage MG Fit

O podobnych rachunkach dla przedsiębiorców i podwyżkach sięgających 400-500% słychać z całego kraju. Właściciele z MG Fit podzielili się tą informacją w bardzo emocjonalnym wpisie na Facebooku:

 

REKLAMA

Pamiętam taki dzień, na krótko przed marcem 2020 roku, kiedy biegałam na steperze, obok biegł mój kolega. Rozmawialiśmy, żartowaliśmy sobie i nagle pojawił się komunikat, że z uwagi na rządowe obostrzenia, siłownie zostaną zamknięte do odwołania. Fala śmiechu niedowiarków rozpłynęła się po siłce. MG FIT był po brzegi wypełniony ludźmi, a atmosfera była cudownie rodzinna i pluszowa.
A potem nas zamknęli. Potem otworzyli. Potem zamknęli. Potem znowu otworzyli. Nie dziwię się, że części z Was opadł zapał do trenowania. My straciliśmy możliwość zarobkowania na wiele miesięcy, ale walczyliśmy o przetrwanie. Część ludzi rozpłynęła się do innych miejsc sportowych, które zdecydowały się działać mimo obostrzeń; część ludzi zniknęła w czeluściach domowych siłowni. Ostatni czas był ciężki, ale pracowaliśmy sumiennie – dzień w dzień, by odbudować to, co zabrał nam covid.
To nasza faktura za gaz. Podwyżki o 400-500% są prawdą i chcielibyśmy, żebyście o tym wiedzieli, bo być może części z Was, szczęśliwie, to nie dotyczy.
Teraz będzie apel polityczny, czego raczej staraliśmy jak dotąd unikać w ramach tej działalności: nikt nie wierzył, że ktoś zamachnie się na sądy, Trybunał Konstytucyjny. Nikt nie wierzył, że można zrobić „wybory korespondencyjne, które się nie odbyły” za 70 mln złotych (z naszych podatków) i nie ponieść za to odpowiedzialności. Nikt nie dowierzał, że można uderzyć w kobiety i rodziny w ogóle i próbować zabrać prawo do aborcji w najbardziej krytycznych sytuacjach zdrowotnych. Wszyscy się śmiali, że „Czarnek zdobył tytuł Dzbana 2021 roku” i my też się nawet śmialiśmy. Teraz najmłodsi będą czytać encykliki, a telefon zaufania dla młodzieży poprowadzi ksiądz egzorcysta. Nikt nie uwierzyłby, że niemal z miesiąca na miesiąc, cena podstawowego sposobu ogrzewania wzrośnie o 500%. A jednak tak się stało. I będzie działo się dalej.
Moglibyśmy sobie dalej ***** ***, ale kochani to naprawdę nie są żarty. To jest walka o przetrwanie setek małych i mikro przedsiębiorstw: piekarni, siłowni, wszystkich, którzy wykorzystują tak podstawowy sposób ogrzewania, którzy zatrudniają pracowników i pracowniczki. Zastanówcie się poważnie, nim oddacie głos w następnych wyborach.
A budynek zmieniliśmy na mniejszy. Jest przytulnie, a wyposażeni jesteśmy po sufit. Start w środę, z przyczyn od nas niezależnych. Wybaczcie nam obsuwę. Robimy co możemy. Będzie nam miło, jeśli spotkamy się na środowym treningu. Trzymajcie się ciepło!

 

 

REKLAMA

28 thoughts on “Ponad 16 tysięcy za ogrzewanie! Horrendalny rachunek siłowni ze Stąporkowa

 1. Najważniejsze że będą zasiłki i 500+, reszta się nie liczy może upaść. Jak to powiedział Kaczor „stracą cwaniacy, reszta zyska”.

 2. Szanowny Panie Właścicielu Siłowni w Stąporkowie-pozwolę sobie napisać co zauważyłem w Pana wypowiedzi.Otóż moim zdaniem jest Pan chory na TVNozę – chorobę nienawiści do wszystkiego co jest niezgodne z myśleniem elyt pewnej stacji (ciekawostką jest fakt że są to potomkowie służb PRL).Sądząc z objawów u Pana ta choroba jest już nieuleczalna (powiązanie wysokości rachunku za gaz do ogrzewania z tematem aborcji i organizacji sądownictwa to z Pana strony perełka).Można się pastwić nad każdym zdaniem które Pan napisał ale to nie ma sensu ponieważ Pan Właściciel wie wszystko lepiej i zapewne wierzy w 8 gwiazdek i że sukces siłowni nastąpi po zmianie władzy.
  PS Zapomniał Pan napisać o głodnych dzieciach błąkających się po lasach na granicy i morderczych instynktach polskich żołnierzy wobec tych dzieci.

 3. poła radoszycko 21 stycznia 2022 at 09:21 - Reply

  za platfusow miałabyś prąd i gaz za darmo, dlaczego ich nie POpierałas. skusilo cie pincet +, czy urok kaczora. dlaczeg są zamazane ilości zużycia, czy to taka tajemnica?

 4. Daje się tym którzy na Ciebie głosują a zabiera pozostałym. Taka obecna polityka. Warto w obecnych czas być na bezrobociu z 500+ i uczęszczać do MOPSu, na pewno więcej zyskasz niż na najniższej krajowej.

  • Człowiek bez honoru, podszywający się pod inną osobę, ma racje takie jak jego intencje – jest to fałsz. Nie masz poglądów, a twoim zamiarem jest szerzenie ideologicznie motywowanych kłamstw. Nie jesteś w stanie obiektywnie oceniać rzeczywistości, a to co piszesz, służyć ma interesom grupy, z którą się utożsamiasz. Swoim zachowaniem pokazujesz jej rolę społeczną, jest to przywłaszczenie sobie cudzego wizerunku i wykorzystywanie go do zwrócenia na siebie uwagi.

 5. Jeżeli podawana jest kwota obecnej faktury i podnoszona jest wrzawa, to wypada podać kwotę z ostatniej faktury.
  Proszę być rzetelnym, wtedy zobaczymy czy rzeczywiście jest to horrendalna kwota. Większość czytelników nie wie ile wynosi rachunek za gaz dla siłowni.
  Oczywiście nie przeczę, że podwyżki są – żądam tylko rzetelności.
  Poza tym zgadzam się z innym komentującym, że komentarz właściciela siłowni jest polityczny. A dla mnie dodatkowo śmieszny w niektórych aspektach.

 6. W Polsce nastał dobrobyt, żyje się coraz lepiej, ludzie są bogaci i na nic nie narzekają, nawet nie muszą chodzić do pracy, a Polska przez ostatnie lata zajmowała pierwsze miejsce na olimpiadzie. Propaganda jak na Białorusi i w Korei.

 7. Panie biznesmenie za dychę i polityki od siedmiu boleści. Pokaż zużycie gazu i poprzednia f. Wyprany móżdżek przez żydoubecki tvn odbiera ci rozum . Może pochwalić się tym co dały ci i Polakom 8 lat rządu POPSL. Sędziowie politycy ,,biznesmeni” kradli oszukiwali nie płacili podatków a wyłudzali od państwa miliardy a lud na to zapierda….ł za miskę ryżu . Gdyby nie covid i bandycka polityka KE przy pomocy Tuska i bolszewickiego POKO to Polska pod rządami Polskiej prawicy niepodległościowej PiS.

 8. Skoro jest tak źle z powodu dyktatury PISu należy skorzystać ze sposobu wyjścia z trudnej sytuacji tak jak robiono to w czasach demokratycznego dobrobytu Pana Premiera Donalda.Zamknąć interes,wyjechać do reichu opiekować się tamtejszymi staruchami i w wolnych chwilach zbierać szparagi.

 9. długopis Andrzej 21 stycznia 2022 at 12:44 - Reply

  Teraz jest sprawiedliwie nie kradną. A że tam Szumowski nie rozliczył się jeszcze z 80mln za respiratory, Morawiecka sprzedaje działki z 13mln zyskiem, Mejza wyłudza pieniądze od dzieci, kancelaria premiera wyda w tym roku o 200mln złotych więcej niż w poprzednim (oczywiście tylko na prąd i gaz) to tylko takie tam małe szczegóły. Najważniejsze że dali 500 to ludzie będą siedzieć cicho.

 10. Pan od siłowni bierze się za politykowanie,jaja nie z tej ziemi.
  Zaproś pan panią Lempart do swojej siłki i popracuj nad jej figurą i rzeźbą,w zamian ona nauczy cię kilku zwrotów ze słownika opozycjonisty.

 11. do ‚M’
  tak trochę nie trafnie powiedziane bo ja nie glosowalam a i tak mi zabieraja wiec co to jakies wytuczne sa ?!
  w naszym kraju przy naszych rządach jawne dziadostwo i ku*estwo!
  niech sobie wezma to 500+ a oddadza ceny z przed dwoch lat ..

  • To pisze osoba podszywająca się pode mnie od niedawna. Nie odzwierciedla moich poglądów, a to co robi jest naruszeniem dóbr osobistych.

   • poła radoszycko 22 stycznia 2022 at 16:02 - Reply

    cymbale, jakie dobra osobiste, jedna literka M w nicku, może oznaczać słowo mistrz, ale też mamatoł

     • Nie jesteś mną, a to że się pode mnie podszywasz świadczy że masz problemy psychiczne, bo normalny człowiek by tego nie robił. I to nie są jaja, bo dla jaj to ja się mogę tobą pobawić i to na serio.

 12. Co tu dużo mówić, Stąporków i cała ta gmina to kraina ciemniaków i pachołków PISowskich, o niskim poziomie IQ. Takimi za pomocą obietnic i jałmużny w postaci 500+ łatwo rządzić i nie ważne jest jak bardzo zadłużany jest kraj, liczy się tylko to, że teraz napychają swoje brzuszyska żyjąc z zasiłków itp. dotacji.

 13. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”.
  Grupa społeczna określana jako biznes była faworyzowana przez neoliberalne rządy. Zaniedbane, dyskryminowane i słabsze grupy wykorzystał PiS do odbicia władzy. Czymś muszą utrzymywać się przy niej, i stąd ten 500+. W 2005r. szli do władzy z podobnymi poglądami w sferze gospodarczej, co PO. Poróżniła ich żądza władzy. Ludzie autentycznie potrzebujący są nadal zaniedbywani, bo to nie są wyborcy PiS. Kwotową waloryzację emerytur wprowadził Tusk, kierując się pogłębiającą się dysproporcją między najniższymi i najwyższymi świadczeniami, i to ówczesny Trybunał Konstytucyjny ją zablokował, a wiadomo, że ubecy biorą wysokie emerytury. Dlaczego osoba używająca mojego nicka nie domaga się odebrania wysokich emerytur ubekom? HMMM….

   • Kierując się tymi samymi co oni metodami? Jesteś jednym z nich, choć tu i teraz. Nie jesteś uczestnikiem forum. Nie znalazłeś miejsca w demokratycznym społeczeństwie, które szanuje wolności i prawa. Korzystasz z nich w sposób wypaczony, nadużywając ich. Nie masz prawa używać nazwy służacej do wyróżniania osoby wypowiadającej się publicznie względem innych. Jesteś osobą z zewnątrz, atakujesz forum jako sposób prezentowania poglądów. Twoją intencją jest rozłączenie osoby od wypowiedzi, pisząc pod tym samym nickiem własne treści. A to jest istotą prawa do publicznego wypowiadania się. Łamiesz prawo.

 14. Niestety, aktualny rząd nienawidzi przedsiębiorców wszelkiej maści, masa starych sklepów upadła i będzie upadać. Już było trochę siłowni które sądownie wygrywały pisowskie bezprawie i działały dalej mimo bezpodstawnych nakazów pod przykrywką popularnego wirusa. Jak chcecie przetrwać to robicie po prostu swoje. Rząd jedynie czeka żeby każdego przedsiębiorczego człowieka okrasc żeby mieć pieniądze na przekupstwo tych co wolą zasiłek niż ciężką pracę (pomijam osoby rzeczywiście potrzebujące pomocy) niestety wielu Polaków, głównie starszych dalej będzie po was jeździło i traktowało jak złodziei, czego nie powinno się w ogóle brać pod uwagę, widocznie takie mają hobby żeby zazdrościć temu co się chciało włożyć trochę wysiłku żeby coś ze sobą zrobić więcej niż te 8, 10h w robocie a potem tv i piwko na kanapie. Współczuję każdemu przedsiębiorcy zniszczonemu przez ten chory rząd ludzi bez pojęcia którzy najchętniej wprowadziliby komunizm od nowa….

 15. PIS zniszczy wszystkie Polskie firmy, będzie tylko Szumowski handlował maseczkami ze swoim szwagrem i Morawiecka działkami z kościołem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *