REKLAMA

Ponad 170 osób wzięło udział w Maratonie do Sielpi [wideo, zdjęcia]

Na koneckie trasy piechurzy oraz biegacze uwielbiają powracać. Przykładem na to jest XXVI Maraton Pieszy organizowany przez PTTK Końskie. 

REKLAMA

„Dzisiaj wędrowaliśmy całe 52 kilometry z Parczowa do Sielpi. Po drodze przez miejscowości: Kamienną Wolę, Brzeźnicę, Starą Kuźnicę, Niebo i kończymy w Sielpi. Część uczestników  bardzo szybko pokonała te 50 kilometrów, bo pierwsi byli już około godziny 14.00 – to był dla nich takich szybki marszobieg. Co do frekwencji to pobiliśmy rekord. Zgłoszonych było 210 uczestników, a na starcie stanęło ponad 170 osób co także jest rekordem. Są oni z całej Polski praktycznie. Najwięcej z województwa świętokrzyskiego – to głównie Kielce i okolice, Końskie również reprezentuje coraz większa grupa ludzi. Są też takie miejscowości jak Poznań, Katowice, Wrocław, Olsztyn, a więc mamy uczestników z całej Polski.” – opowiada Lucyna Jakubowska, prezes Klubu Turystyki Aktywnej PTTK „Pasat” w Końskich.

Po maratonie każdy jego uczestnik mógł wziąć udział w ognisku, które urządzono w bazie, czyli w Ośrodku Bartek w Sielpi. W niedzielę rozdano medale i dyplomy, wśród wszystkich maratończyków rozlosowano także nagrody.

REKLAMA

Zdjęcia:

REKLAMA

Comments are closed.