REKLAMA

Ponad 230 osób na starcie XIV Cross Maratonu [zdjęcia]

Bardzo udany pod względem frekwencyjnym był XIV Cross Maraton, organizowany przez konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. 

REKLAMA

Punktualnie o godz. 8.00 na trasę XIV Cross Maratonu z Sielpi do Nieba w gminie Końskie wyruszyli pierwsi biegacze. Główny start zaplanowano na godz. 9.00.

REKLAMA

„Mamy bardzo dobrą frekwencję, w dzisiejszym maratonie oraz półmaratonie udział bierze ponad 230 osób” – mówi Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie.

Cały Cross Maraton to ponad 42 km na pętli Sielpia-Niebo, która prowadzi przez lasy. Część uczestników decyduje się na start w półmaratonie, który jak sama nazwa wskazuje, jest o połowę krótszy. Cross Maraton to impreza, na którą przyjeżdżają biegacze z całej Polski. Mieliśmy dziś więc uczestników nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale i z łódzkiego, małopolskiego, śląskiego czy podkarpackiego. Pierwsi zawodnicy na mecie byli już między godz. 11.00 a 12.00. Ostatni zaś na metę dotarli około godz. 15.00.

Oficjalne zakończenie zaplanowano w Ośrodku Bartek w Sielpi. Tam nagrodzeni zostaną zawodnicy w poszczególnych kategoriach, a wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane nagrody i upominki.

Wyniki Cross Maratonu oraz relację wideo zaprezentujemy wkrótce.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *