REKLAMA

Ponad 2,5 tysiąca osób bezrobotnych w powiecie koneckim. Sprawdzamy statystyki

Są już najnowsze oficjalne dane na temat poziomu bezrobocia w regionie: na koniec lipca w świętokrzyskich urzędach pracy zarejestrowanych było 33.547 osób, nieco ponad 2.500 to mieszkańcy powiatu koneckiego. 

REKLAMA

33.547 osób bezrobotnych w województwie świętokrzyskim to o 341 (o 1,0 %), mniej niż w czerwcu i 7.410 (o 18,1%) mniej niż w lipcu roku ubiegłego. Spadek bezrobocia wystąpił w ośmiu powiatach, przy czym najsilniejszy procentowy w: mieście Kielce (o 5,2%), powiecie włoszczowskim (o 4,6%), kazimierskim (o 2,0%), skarżyskim (o 1,7%) i opatowskim (o 1,6%).

REKLAMA

W powiecie koneckim poziom bezrobocia na koniec lipca 2022 roku wyniósł 2.529 osób i był:

– niższy o 38 osób, tj. o 1,5% w porównaniu do 30.06.2022 r.
– niższy o 665 osób, tj. o 20,8% w porównaniu do 31.07.2021 r.

Stopa bezrobocia dla województwa utrzymała się na niezmienionym poziomie z czerwca – wyniosła 6,5%. W lipcu pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 1938 ofert, a licząc od początku roku – 17.949 – czyli o 1948 (o 12%) więcej niż przed rokiem.

Utrzymujący się od początku roku trend spadkowy bezrobocia pokazuje, że rynek pracy jest w dobrej kondycji i wciąż pozostaje odporny na negatywne zjawiska występujące w gospodarce światowej. Niekorzystne zmiany zachodzące  na rynkach zagranicznych będą jednak odczuwalne również na polskim rynku pracy.

Nadal utrzymuje się wysokie zapotrzebowanie na określone zawody i specjalności: poszukiwani są pracownicy produkcyjni w przetwórstwie przemysłowym i spożywczym, pracownicy budowlani, monterzy i operatorzy maszyn i urządzeń, specjaliści technologii wykończeniowych, kierowcy samochodów ciężarowych, przedstawiciele zawodów medycznych, specjaliści IT. Gwarancją zatrudnienia pozostaje więc odpowiednio wybrany kierunek rozwoju zawodowego.

Urzędy pracy stale oferują osobom poszukującym pracy możliwość przekwalifikowania się lub podniesienia kwalifikacji zawodowych. Od początku roku z różnych form aktywizacji zawodowej prowadzonej przez urzędy pracy skorzystało 9.689 mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

 

REKLAMA

4 thoughts on “Ponad 2,5 tysiąca osób bezrobotnych w powiecie koneckim. Sprawdzamy statystyki

  1. Statystyki z miesiąca stycznia i lutego? Kiedy nie ma prac sezonowych?
    Ile osób zostało zwolnionych a ile zatrudnionych Ukraińców bo taniej.
    Jak to realne życie ma się nijak do kilku cyferek w sezonowych miesiącach.
    A jak wyglądają miesięczne statystyki z ostatnich 15- tu lat odnośnie tego ile osób z Końskich i powiatu wyjechało za pracą co automatycznie spowodowało spadek bezrobocia w mieście itd. itd…

  2. Efekt rozdawania zasiłków. Po co do pracy jak mi się nie opłaca bo pis płaci mi za siedzenie w domu. Zamiast dawać pracę to pisiory rozdają zasiłki nierobą i podnoszą ceny żeby było z czego dawać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *