REKLAMA

Ponad 250 osób wzięło udział w Marszu po Medal z radiowym akcentem

W sobotę od rana na trasy wokół Końskich po raz kolejny wyruszyli piechurzy. Dla jednej z ich grup meta była miłą niespodzianką – wzięli oni bowiem udział w radiowej audycji „Jedynki”. 

REKLAMA

Grupa ze Szkoły Podstawowej w Rogowie z Robertem i Moniką Kilen z radiowej „Jedynki” oraz wiceburmistrzem Końskich Krzysztofem Jasińskim.

Marsz po Medal to turystyczna impreza, która wykształciła się z dawnego eXtreme Maratonu z tą różnicą, że wprowadzono nowy dystans z myślą o starszych oraz najmłodszych, czyli 12,5 kilometra. Jak nazwa wskazuje rajd należy pokonać wyłącznie maszerując. –„Dla nas to jest kolejna szansa do aktywnego spędzania wolnego czasu i wyciągania dzieci sprzed komputerów i smartfonów. Co roku chodzimy i nie tylko na tę imprezę, ale wszystkie organizowane przez konecki PTTK” – opowiadała w audycji na żywo Izabela Klusek, opiekunka grupy młodzieży z Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie.

Właśnie trzynastoosobowa grupa ze szkół w Rogowie swój udział w „Marszu po Medal” zakończyła w studiu Programu 1 Polskiego Radia, które w sobotę usytuowane było w koneckim Domu Kultury. Młodzież oraz opiekunowie odpowiadali na pytania prowadzących audycję „Jedyne takie miejsce” – radiowego małżeństwa Moniki Tarki-Kilen i Roberta Kilena. Audycję tę w całości odnaleźć można TUTAJ. A jutro u nas znajdziecie pełną relację z jej powstawania.

REKLAMA

W XVII Marszu po Medal udział wzięło ponad 250 piechurów. Mieli oni do pokonania trzy trasy: wspomniane 12,5 kilometra ze startem w Sielpi i metą w Końskich oraz 25 i 50 kilometrowa ze startem oraz metą w Sielpi. Najwytrwalsi swój udział w rajdzie zakończą dopiero w sobotę wieczorem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *