REKLAMA

Ponad 3000 sadzonek drzew rozdano w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Gmina Stąporków wraz z miejscowym nadleśnictwem zaprosili mieszkańców w ostatni czwartek na akcję pod hasłem „Zasadź swoje drzewko”. Ponadto dzieci z lokalnych przedszkoli zasadziły kwiaty łąkowe przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Event jest powiązany ze Światowym Dniem Ziemi. Dzień ten przypada 22 kwietnia.

REKLAMA

Gmina Stąporków wraz z Nadleśnictwem zorganizowała akcję skierowaną do mieszkańców. Każdy mógł wziąć do domu drzewko do zasadzenia. Wydarzenie cieszyło się dużym powodzeniem.

„W tym roku rozpoczęliśmy na taką większą skalę akcję sadzenia drzew. Udostępniliśmy możliwość mieszkańcom gminy Stąporków skorzystania z bezpłatnych sadzonek. Mamy ponad trzy tysiące sadzonek drzew i wszystkich oczywiście już wcześniej zachęcaliśmy do tego, by przyszli, skorzystali z takiej możliwości i pobrali zarówno materiały dotyczące ochrony środowiska, a także nasze sadzonki” – opowiedziała nam burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

REKLAMA

W akcji wzięły udział także przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Stąporkowie oraz z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”. Dzieci sadziły polne kwiaty na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu.

„Mam nadzieję, że dzieciaki przedszkolaki z gminy Stąporków będą tym dobrym przekaźnikiem dla osób starszych i będą opowiadały o tym, że nie należy śmiecić naszej planety, bo szkodzimy nie dość że planecie to jeszcze własnemu zdrowiu” – dodaje Łukomska.

W przygotowaniu wydarzenia wielką rolę odegrało Nadleśnictwo Stąporków. Nadleśniczy Sławomir Nyga cieszy się z zainteresowania mieszkańców gminy działaniami proekologicznymi: „Widzę, że zainteresowanie jest ogromne, dlatego że po naszym komunikacie o takiej akcji mieliśmy telefonów do Nadleśnictwa Stąporków z zapytaniem w jakich godzinach to będzie i akcja muszę powiedzieć, że w tej chwili już widać, że odbiła się szerokim echem”.

Zapytaliśmy też kilka przybyłych osób, czemu pojawiły się pod MGOKiS w Stąporkowie:

„Dlaczego ja tu dzisiaj przyszedłem? Ponieważ jestem w trakcie sadzenia własnego lasu […] Wybrałem świerk, olszę, dąb i brzozę” – powiedział pan Adam.

„Z ciekawości, no i dla syna. Może dostaniemy jakieś drzewko, mamy swoje podwórko, mamy gdzie posadzić, także zobaczymy” – odpowiedziała kolejna rozmówczyni.

Akcja była połączona z prelekcją na temat ochrony przyrody poprzez między innymi segregowanie odpadów. Poprowadził ją przedstawiciel Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Stąporkowie. Podobne wydarzenia będą miały miejsce w przyszłych latach.

Zdjęcia [MGOKiS w Stąporkowie, TKN24.PL]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *