REKLAMA

Ponad 40 strażaków walczyło z pożarem w Gracuchu [zdjęcia]

Na terenie jednego z zakładów w Gracuchu w gminie Końskie w środę doszło do poważnego pożaru. Przez ponad 7 godzin 43 strażaków z 9 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych walczyło z żywiołem rozprzestrzeniającym się w ogromnym silosie wypełnionym trocinami. 

REKLAMA

„Jeszcze przed przybyciem na miejsce straży pożarnej w silosie doszło do wybuchu, a część palących się materiałów zostało rozrzuconych w w obrębie instalacji. W wyniku wspomnianej eksplozji nikt nie doznał obrażeń, nie doszło też do uszkodzenia sąsiednich budynków, czy instalacji” – informuje starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

REKLAMA

Akcja była trudna z uwagi na skomplikowany dostęp do zarzewi ognia –„Po wstępnych przygaszeniu pożaru  ratownicy zabezpieczeni odpowiednimi środkami wykonali otwór w górnej części silosu poprzez wycięcie klapy dekompresyjnej. Poprzez ten otwór podano prąd gaśniczy z działka doprowadzając do skutecznego ugaszenia pożaru” – relacjonuje Czapelski.

Jako przypuszczalną przyczynę straż pożarna wskazuje zaciągniecie iskry do instalacji odciągu trocin w trakcie przecierania drzewa. W sumie w akcji uczestniczyło 9 zastępów, 43 strażaków, a działania trwały bliski 7,5 godziny.

Zdjęcia (czytelnik, PSP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *