REKLAMA

Ponad 60 firm chce projektować szkołę i przedszkole w gminie Końskie

W ostatnich dniach urzędnicy z Gminy Końskie rozstrzygnęli dwa niezwykle ważne dla regionu przetargi dotyczące budowy Przedszkola w Pomykowie oraz Szkoły Podstawowej w Kopaninach.

REKLAMA
Tak obecnie wygląda budynek Przedszkola i filii Biblioteki w Pomykowie.

Tak obecnie wygląda budynek Przedszkola i filii Biblioteki w Pomykowie.

Wyłoniono firmy, które wykonają kompleksowe projekty i dokumentacje dotyczące realizacji tych placówek edukacyjnych. –„Jeśli chodzi o Pomyków to będzie to budynek mający za zadanie pomieścić dwa oddziały. Dokonaliśmy analizy ilości dzieci i wynika  z niej, że właśnie taki projekt najbardziej jest nam potrzebny i opłacalny. Dodatkowo w projekcie musi być uwzględnione miejsce na filię koneckiej Biblioteki Publicznej. Dostęp do książek to rzecz absolutnie konieczna, a mieszkańcy Sześciogrodu z pewnością będą chcieli z filii korzystać.” – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Budowa Przedszkola w Pomykowie ma ruszyć w przyszłym roku, a przetarg na wykonanie dokumentacji wygrała firma z Radomska, która zaoferowała kwotę w wysokości 43 tysięcy złotych. W przetargu udział wzięło 27 firm.

REKLAMA

Podobny przetarg rozstrzygnięto w sprawie Szkoły w Kopaninach. –„Tutaj musieliśmy reagować bardzo szybko na zmiany ministerialne. Wszystko wskazuje na to, że podstawówki będą ośmioklasowe i właśnie taką szkołę musimy wybudować. To musiał także brać pod uwagę wykonawca zwycięskiego projektu.” – tłumaczy burmistrz Obratański.

W tym przetargu wystartowały 34 firmy, a zwyciężyła pracownia projektowa z Krakowa. Wartość wykonania pełnej dokumentacji to w tym przypadku około 48 tysięcy złotych. Budowa podobnie jak w przypadku Pomykowa ma się rozpocząć w przyszłym roku.

W ostatnich dniach w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich rozstrzygnięto także przetarg na projekt i dokumenty dotyczące budowy strażnicy dla OSP w Modliszewicach.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *