REKLAMA

Ponad 600 konecczan rozliczyło się po terminie!

Dokładnie 661 mieszkańców powiatu koneckiego podlegających pod Urząd Skarbowy w Końskich spóźniło się w tym roku ze swoim rozliczeniem finansowym. Spóźnienie może ich drogo kosztować. 

REKLAMA

Najwięcej zeznań po terminie dotyczy formularza PIT-37 – tutaj 330 osób było spóźnionych. Z PIT-28 spóźniło się 161 osób, PIT-36 – 137, CIT-8 – 16, PIT-39 – 10, PIT-36L – 7.

Urząd Skarbowy Końskie

REKLAMA

A jakie konsekwencje grożą za niezłożenie zeznania podatkowego w terminie? Zazwyczaj osoby, które spóźnią się ze swoim rozliczeniem zagrożone są karą grzywny.

Jeżeli ktoś pierwszy raz się spóźni, ale rozliczy się przed podjęciem czynności przez Urząd Skarbowy i zapłaci ewentualną należność to ma prawo skorzystać z instytucji tak zwanego „czynnego żalu”. W takim przypadku nie będzie podlegać karze za wykroczenia skarbowe.

Osoby, które nie spełnią powyższych warunków muszą liczyć się z konsekwencjami finansowymi. W drodze mandatu karnego Urząd Skarbowy może nałożyć karę grzywny w wysokości nie przekraczającej podwójnej wysokości minimalnego wynagrodzenia. Natomiast jeśli sprawa trafi do sądu to kara może wynieść w 2016 roku od 185 złotych do aż 37 000 złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *