REKLAMA

Ponad 600 tysięcy zł dotacji dla szpitala od powiatu

Rada Powiatu Koneckiego postanowiła przyznać znaczne środki finansowe dla Szpitala Specjalistycznego św. Łukasza w Końskich. Placówka otrzyma 642 tysiące złotych na zakup sprzętu medycznego.

REKLAMA

Uchwałą NR X/59/2019 Rady Powiatu w Końskich z dnia 29 listopada 2019 r. przyznano dotację celową, z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich, w łącznej kwocie 642 000 zł. Dzięki dofinansowaniu będzie można zakupić angiograf wraz z kosztem montażu w kwocie 144 tysięcy złotych, aparat USG do badań naczyniowych dla Oddziału Chirurgii Naczyniowej i Angiografii za 140 tysięcy złotych oraz videogastroskop dla Oddziału Gastroenterologii za 88 000 zł.

REKLAMA

Angiograf obrazuje i wizualizuje naczynia krwionośne i organy ciała. Zwraca szczególną uwagę na żyły, komory serca i tętnice. Sprzęt ten jest podstawowym narzędziem pracy oddziałów kardiologii inwazyjnej i oddziałów leczenia chorób tętnic obwodowych. Badanie aparatem USG należy do podstawowych badań przeprowadzanych w celach diagnostycznych. Natomiast videogastroskop to precyzyjne urządzenie medyczne służące do diagnostyki schorzeń układu pokarmowego m.in. chorób wrzodowych żołądka i dwunastnicy, raka żołądka, nadżerek, choroby refluksowej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *