REKLAMA

Ponad 70 tysięcy złotych dla OSP w powiecie koneckim!

69 jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa świętokrzyskiego otrzymało pieniądze w ramach konkursu dla gmin wiejskich i wiejsko-miejskich. Środki te mają być przeznaczone na dofinansowanie remontów i budowy strażnic oraz na zakupy sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Każda z gmin naszego powiatu otrzymała od 6 do 14 tysięcy złotych.

REKLAMA

W powiecie koneckim działa 59 jednostek OSP. Siedem z nich zostało wytypowanych do projektu, który, według członka zarządu województwa Mariusza Goska, ma umożliwić strażakom zakupy i prace budowlane w małych strażnicach. Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z całego świętokrzyskiego są wdzięczni za wsparcie, ponieważ wiedzą, jak ważne jest ono dla nich, aby mogli działać sprawnie i pracować w dobrych warunkach. Radna sejmiku wojewódzkiego Agnieszka Buras zaznaczyła, że szczególnie ważne jest wsparcie dla ochotników z mniejszych strażnic, gdzie liczy się każda dodatkowa kwota na zakupy i remonty.

REKLAMA

Pośród 69 jednostek wytypowanych do wsparcia pieniężnego znalazło się siedem z naszego powiatu. Są to:

Fałków – 10 700 zł
Modliszewice – 10 000 zł
Jakimowice – 6 000 zł
Kołoniec – 10 000 zł
Pijanów – 10 000 zł
Królewiec – 10 000 zł
Kozia Wola – 14 000 zł

Gośćmi na uroczystym podpisaniu umów dla jednostek OSP byli członkowie parlamentarnych zespołów do spraw pożarnictwa – senator Krzysztof Słoń i poseł Krzysztof Lipiec.

Zdjęcia (Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *