REKLAMA

Ponad milion złotych dofinansowania dla PGK Końskie

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 otrzymało ponad milion 300 tysięcy złotych dofinansowania. Pieniądze usprawnią działanie instytucji. 

REKLAMA

„Naszym zamierzeniem było, by w ramach konkursu wspierać przedsięwzięcia z zakresu racjonalizacji systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Ten postulat wpisuje się w działania związane z ochroną środowiska, na które kładziemy nacisk w obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej i które będą jednym z głównych wyzwań w nadchodzących latach” – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

REKLAMA

PGK w Końskich dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zmodernizuje istniejącą linię przerobu odpadów, którą rozbuduje o nowy taśmociąg służący do przesyłu odpadów, zakupiona zostanie także ładowarka chwytakowa służąca poprawie wydajności linii i wspomagająca jej uniwersalność.

„Dla nas oznacza to duży rozwój. Obecnie mamy jedną linię przerobu odpadów, która działa naprzemiennie – służąc raz do sortowania odpadów segregowanych, a następnie niesegregowanych. Dzięki drugiej linii obie będą działać niezależnie od siebie. Zakup tzw. dużej ładowarki – maszyny do załadunku samochodów ciężarowych także na pewno usprawni pracę przedsiębiorstwa” – mówił nam prezes PGK Końskie Waldemar Pietrasik.

W ramach projektu Urząd Marszałkowski dofinansował trzy zakłady gospodarujące odpadami, do których łącznie trafiło 7 milionów złotych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *