REKLAMA

Ponad pół miliona złotych na Klub Seniora w Radoszycach [wideo, zdjęcia]

Samorządowcom z gminy Radoszyce udało się pozyskać ponad pół miliona złotych ze środków unijnych na utworzenie kolejnego Klubu Seniora oraz realizację zajęć dla jego członków. 

REKLAMA

Siedzibą projektu będzie Dom Kultury w Radoszycach znajdujący się przy ulicy Częstochowskiej 4.

„Między innymi w tym miejscu realizujemy projekty językowe, komputerowe, a w tej chwili mam bardzo dobrą informację, bo realizujemy też Klub Seniora, świetlice, ale w tej chwili Zarząd Urzędu Marszałkowskiego, że nasze następne dwa wnioski zostały zaakceptowane i od września będziemy nowy Klub Seniora otwierali w tym miejscu” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

REKLAMA

W tym miejscu do tej pory przeprowadzane były kursy językowe czy komputerowe. Jest to także siedziba spotkań kół gospodyń wiejskich, kół wędkarskich czy właśnie seniorów, którzy wkrótce będą tworzyć wspomniany klub.

W ramach projektu budynek zostanie doposażony poprzez między innymi zakup telewizora z nagłośnieniem, bieżni czy pralko-suszarki. Głównie jednak przedsięwzięcie zakłada dofinansowanie zajęć.

„Zajęcia są podzielone na tematyczne zadania – artystyczne, fotograficzne, kulinarne, sportowe. W tym miejscu będziemy to realizować od 1 września do 30 maja 2023 roku” – dodaje burmistrz Pękala.

Inwestycja opiewa na ponad 550 tysięcy złotych, z czego aż 95% pochodzi ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Gmina Radoszyce realizuje szereg innych tzw. miękkich projektów – pozostałe to między innymi organizacja zajęć w świetlicach wiejskich w Mościskach Dużych, Jakimowicach [więcej – TUTAJ], a wkrótce także w Wilczkowicach. Każdy z nich budzi zainteresowanie mieszkańców okolicznych miejscowości, można się więc spodziewać, że będzie tak również w projekcie skierowanym dla seniorów.

Warto dodać, że to już drugi Klub Seniora, który powstaje w gminie Radoszyce. Pierwszy funkcjonuje od minionego roku w remizie OSP Radoszyce.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *