REKLAMA

Ponad stu uczestników na rajdzie z Afryki do Kozowa [wideo, zdjęcia]

W sobotę miał miejsce rajd „Pożegnanie z Afryką” organizowany przez stowarzyszenie ImperActive. Ponad stu piechurów wyruszyło z miejscowości Afryka do Kozowa w gminie Smyków.

REKLAMA

Uczestnicy przebyli 50 kilometrów. Na trasie znajdowały się punkty, na których trzeba było zdobyć pieczątki potwierdzające prawidłowe przejście rajdu. Poza checkpointami organizatorzy zadbali o to, by piechurzy nawodnili się i zjedli przekąski.

Niektóre punkty znajdowały się w ciekawych i charakterystycznych miejscach, jak na przykład na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu czy przy starym, drewnianym kościele w Lipie.

REKLAMA

Wydarzenie pozbawione było elementu rywalizacji, każdy otrzymał medal pamiątkowy i dyplom. Mimo to na czele uczestników znajdowali się biegacze, chcący przebyć trasę w jak najszybszym czasie. W rajdzie udział wziął też starosta konecki Grzegorz Piec wraz z małżonką.

Wsparcie w organizacji oraz bezpieczeństwo zapewnili członkowie Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie, uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Końskich oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozowie.

Na mecie poza pamiątkowymi nagrodami za udział na piechurów czekało pyszne, domowe jedzenie przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kozowie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *