REKLAMA

Poprawa dostępu do infrastruktury sportowej i pracowni matematyczno-przyrodniczych w placówkach oświatowych gminy Fałków

Sale gimnastyczne, przyszkolne boiska, a także pracownie matematyczne znajdujące się na terenie Szkół Podstawowych w Fałkowie oraz Czermnie zostały zmodernizowane w ramach projektu „Poprawa dostępu do infrastruktury sportowej i pracowni matematyczno-przyrodniczych w placówkach oświatowych gminy Fałków”, który finansowany jest z Funduszy Europejskich. 

REKLAMA

Pierwszym etapem inwestycji było poprawienie jakości boiska znajdującego się na terenie Szkoły Podstawowej w Czermnie. Przetarg został już rozstrzygnięty – za niespełna 215 tysięcy złotych firma TREES-SPORT wyremontowała zarówno boisko przy szkole w Czermnie, jak i to w Fałkowie. Prace polegały na wymianie ogrodzenia boiska, ułożeniu powierzchni poliuretanowej oraz utwardzenia terenu kostką brukową. Ponadto dokupiono wyposażenie umożliwiające grę w siatkówkę, tenisa oraz badmintona.

REKLAMA

Następnie remontowano sale gimnastyczne w obu szkołach (w Czermnie i Fałkowie). Ostatnim etapem inwestycji jest doposażenie placówek w Czermnie i Fałkowie, a dokładnie doposażenie pracowni matematyczno-przyrodniczych.

Całkowity koszt działań to 713 229,09 zł, a dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 499 260,36 zł.

Ogłoszenie płatne 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *