REKLAMA

Poradnia już niedługo w nowym lokum [wideo, zdjęcia]

Trwa remont IV piętra Starostwa Powiatowego w Końskich. To właśnie tam, po zakończeniu prac budowlanych zostanie przeniesiona Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, której siedziba obecnie znajduje się przy ulicy Krakowskiej w Końskich. Znaczna część robót została zrealizowana, a obecnie trwa wymiana centralnego ogrzewania. Włodarze powiatu, na kompleksową przebudowę otrzymali dofinansowanie w wysokości 2,5 miliona złotych, w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

REKLAMA

Warunki lokalowe, jakie panowały w starym budynku poradni, nie spełniały wymagań pozwalających na przyjmowanie dzieci niepełnosprawnych. Ciasne korytarze, słabe ogrzewanie i oświetlenie oraz brak podjazdów dla wózków inwalidzkich znacznie ograniczały możliwości placówki.

REKLAMA

Powyższa sytuacja sprawiła, iż priorytetem dla Zarządu Powiatu Koneckiego stało się znalezienie dla poradni nowego lokum – „Niespełna trzy miesiące temu podpisaliśmy umowę z wykonawcą na remont IV piętra budynku Starostwa Powiatowego. Tak naprawdę, takim głównym celem tego remontu jest przeniesienie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na czwarte piętro budynku Starostwa. W chwili obecnej zrealizowaliśmy już część robót wiązanych z instalacją elektryczną, zakończone zostały prace tynkarskie, a w chwili obecnej realizujemy wymianę części instalacji centralnego ogrzewania” – mówi Jarosław Staciwa, członek zarządu powiatu.

Praca trwa nieprzerwanie, a już niedługo rozpoczęte zostaną pierwsze roboty wykończeniowe – „Po zrealizowaniu tych robót w stanie ‚surowym’, będziemy realizować już te roboty typowo wykończeniowe. Na pewno będziemy już montować wszystkie drzwi, okna, przejścia przeciwpożarowe, podłogi, oświetlenie i cały system PPOŻ oraz alarmy, monitoring i oczywiście wszystko to, co się powinno znajdować w takiej poradni” –  dodaje Jarosław Staciwa.

Wszystkie czynności prowadzone są zgodnie z przyjętym harmonogramem i wielce prawdopodobnym jest, że poradnia zostanie przeniesiona do nowego lokum przed rozpoczęciem przyszłego roku szkolnego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *