REKLAMA

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z nową siedzibą! [wideo, zdjęcia]

Historyczny moment miał miejsce dziś w Starostwie Powiatowym w Końskich. Na IV piętrze otworzono tam długo wyczekiwaną siedzibę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że przez wiele lat poradnia funkcjonowała w budynku przy ulicy Krakowskiej. Powiat konecki wynajmował pomieszczenia na jego piętrze. Było tam ciasno, a warunki znacząco odstawały od standardów XXI wieku. Teraz poradnia przeniosła się na IV piętro Starostwa Powiatowego, a dostęp do niej jest ułatwiony także dla niepełnosprawnych, choćby dlatego, że dojeżdża tam winda.

W czwartek oficjalnie przecięto wstęgę w nowej siedzibie, a włodarze powiatu przekazali to miejsce na ręce dyrektor poradni Moniki Zielińskiej.

REKLAMA

„Wszyscy, którzy widzieli w jakich warunkach te dzieci przebywały we wcześniejszej placówce poradni to wiedzą dlaczego zdecydowaliśmy się załatwić im nowy lokal. Dzięki wsparciu rządowemu, bo otrzymaliśmy 2,5 mln złotych mogliśmy wyremontować klatki schodowe, całą górę, a przy okazji udało się tu też przenieść kilka wydziałów starostwa” – mówi nam Grzegorz Piec, starosta konecki.

Wspomnianą dotację samorząd powiatowy otrzymał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a całkowita wartość inwestycji przekroczyła 3,9 mln złotych, a więc niespełna 1,4 mln powiat musiał przeznaczyć ze swojego budżetu. Co warte podkreślenia – w tej kwocie wykonano także nową salę konferencyjna na II piętrze budynku starostwa.

O tym, że nowa siedziba poradni była potrzebna mówiła nam jej dyrektor –„Tam nie mieliśmy warunków lokalowych dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych. Nie mieliśmy ani windy, ani toalet. Mieliśmy pięć małych gabinetów. Warunki były po prostu dramatyczne. To co tutaj posiadamy: 16 pięknych gabinetów z ładnymi meblami, jest sala konferencyjna, która może nam pozwolić na przywrócenie terapii grupowej. To wpłynie na poprawę jakości pracy i przede wszystkim zmniejszy kolejki dzieci, które czekają na diagnozę. Przyjmujemy około tysiąca dzieci w poradni rocznie. 13 tysięcy dzieci jest objętych pomocą poradni. Myślę, że to jest sporo, a będzie więcej” – opowiada pani dyrektor.

Poradnia w nowym miejscu otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00.

O samym zadaniu inwestycyjnym jakim był remont IV piętra w starostwie opowiedział nam członek zarządu powiatu Jarosław Staciwa –„Tak naprawdę stan IV piętra był opłakany. Remont dotyczył wszystkiego – wszystkie stolarki okienne i drzwiowe zostały wymienione, wszystkie instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryka, teletechnika, klimatyzacja. Tak naprawdę był to generalny remont całego pięta […] W ramach tych wspominanych środków stworzyliśmy też salę konferencyjną” – mówi Staciwa.

W uroczystości otwarcia nowej siedziby poradni udział wzięli między innymi: poseł Mariusz Gosek, cały zarząd powiatu: starosta Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, członkowie zarządu Jarosław Staciwa oraz Dariusz Banasik, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kubka, radni powiatowi: Robert Plech, Danuta Leśniewicz, Liliana Brożyna, Wojciech Owczarek. Obecni byli także dyrektorzy jednostek powiatowych, w tym szkół ponadpodstawowych.

Krótkie wydarzenie odbyło się w nowej sali konferencyjnej, podczas niego muzycznie prezentowali się uczniowie koneckich szkół średnich, a poczęstunek zapewniła ekipa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy.

Zdjęcia:

REKLAMA

8 thoughts on “Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z nową siedzibą! [wideo, zdjęcia]

 1. Covid pisze:

  Możne bez opóźnień , nic nie przeszkadza ,wojna , inflacja itp. Panie Burmistrzu .Brawa dla Pana Starosty oraz pracowników Starostwa.

 2. Morawiecki pisze:

  Jest szansa że pojawi sie tu zwariowany Dudu to zawita do poradni. Moze go wyleczą z podpisywania tego co mu kaczka podsuwa.

 3. Ducze pisze:

  A Donaldinio wszystko sprzeda ..

 4. Grażyna pisze:

  Jak narazie to kaczor wszystko zamyka i ludzie nie mają za co żyć. Najbogatszy kraj w Europie gdzie bezrobotni są bogatsi od pracujących.

 5. KRUP pisze:

  Boję się że niedługo jak otworze lodówkę to p. Piec z niej wyskoczy.

 6. Granat pisze:

  Do Głupca -Grażyna zamień idź na bezrobocie najlepiej pod most zazdrościsz bezrobotnym bezdomnym spróbój nowego życia. Tusk jak wróci to będzie ,wszyscy wiedzą jak było , udają teraz głupców.

 7. Leszczu pisze:

  Kurp- zazdrościcie że Starosta Piec dużo potrafi , daje przykład jak można być dobrym gospodarzem ,

 8. rebus pisze:

  A ten ksiądz co tam robi.Nie daj Bóg żeby zajmowali sie psychologią dzieci.Jako wierzący myśle że miejsce kościoła to głównie kościół słowo Boże i ewangelizacja …taka prawdziwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *