REKLAMA

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z nowym lokum? [zdjęcia]

„Najwyższy czas na nowe lokum dla poradni. To dla nas jeden z priorytetów” – mówi starosta konecki Grzegorz Piec. Zarząd Powiatu chce przenieść Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną na czwarte piętro Starostwa. Obecna siedziba jest ciasna i nieprzystosowana do osób niepełnosprawnych. 

REKLAMA

Z relacji dyrektor poradni Moniki Zielińskiej wynika, że obecnie placówka zatrudnia 15 pracowników pedagogicznych, którzy pracują od poniedziałku do soboty w godzinach 8-18.00 w systemie zmianowym. Budynek, w którym mieści się poradnia nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, nie posiada podjazdów dla wózków, windy i stosownej toalety. Jedyna toaleta jest mała, przeznaczona zarówno dla personelu, jak i klientów. Poradnia posiada 5 małych gabinetów do badań. Znajduje się tam również wąski, ciemny korytarz, poczekalnia dla rodziców jest mała i słabo ogrzewana (rodzice siedzą w kurtkach po kilka godzin). Ponadto, placówka  nie posiada właściwego pomieszczenia spełniającego kryteria archiwum. Tymczasem stosowne przepisy nakładają wymóg, aby dokumentacja dotycząca badań i terapii była przechowywana przez 10 lat. Nie sprzyja też fakt, że na parterze budynku znajduje się restauracja, w której między innymi, sprzedawany jest alkohol.

REKLAMA

Poradnia obecnie mieści się w Domu Nauczyciela w Końskich, przy ul. Krakowskiej. Zarząd Powiatu, znając całą sytuację, chce przystosować czwarte piętro w budynku Starostwa na potrzeby placówki. Prace remontowe będą kosztowne, dlatego też powiat zabiega o dofinansowania.

„Już od samego początku sytuacja poradni spędzała nam sen z powiek. Warunki w jakich obecnie ona funkcjonuje nie przystają do rzeczywistości w wielu wymiarach, choćby z uwagi na obowiązujące od niedawna przepisy; mam tu na myśli ustawę o dostępności. Ta ciasnota i warunki w obliczu obecnej sytuacji związanej ze stanem epidemii i obostrzeniami wręcz budzą podziw, że jednak praca pedagogiczna jest realizowana. Najwyższy czas na nowe lokum dla poradni. To dla nas jeden z priorytetów!” –mówi starosta Grzegorz Piec.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe):

REKLAMA

One thought on “Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z nowym lokum? [zdjęcia]

  1. Pingback: Jasna elewacja domu – na co zwrócić uwagę? | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *