REKLAMA

Poradnia znajdzie nowy dom. Ruszył remont IV piętra w Starostwie Powiatowym [wideo, zdjęcia]

Na wiosnę Starostwo Powiatowe w Końskich w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymało 2,5 miliona złotych na remont IV piętra w swojej siedzibie, by docelowo mogła tam funkcjonować Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. W ostatnich dniach grudnia rozpoczęły się prace dotyczące tego projektu, a poradnia ma przenieść się do nowego miejsca w połowie 2022 roku. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że obecnie poradnia znajduje się w wynajmowanym budynku przy ulicy Krakowskiej z 1970 roku, bez windy i podjazdów, o małej powierzchni i z bardzo ciasnymi pomieszczeniami, które są problematyczne przy prowadzeniu zajęć. W budynku przy Krakowskiej sporym problem jest także pojawiający się grzyb.

Na wiosnę Zarząd Powiatu Koneckiego otrzymał dofinansowanie w wysokości 2,5 mln złotych na przebudowę IV piętra w budynku starostwa na potrzeby poradni. Od tamtej pory trwały prace planistyczne. Kilka dni temu podpisano umowę z wykonawcą, a roboty właśnie się rozpoczęły –„Wczoraj weszli już  pracownicy i remontują IV piętro. Myślę, że w połowie roku przeniesiemy poradnię psychologiczno-pedagogiczną, a to jest dla wszystkich mieszkańców powiatu bardzo ważna rzecz” – mówi nam Grzegorz Piec, starosta konecki.

REKLAMA

Prace mają zakończyć się w ciągu sześciu miesięcy. Pełną funkcjonalność tej nowej dla Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej powierzchni gwarantuje możliwość dostania się na IV piętro windą od strony parkingu za budynkiem starostwa, gdzie są także przygotowane miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Zdjęcia (Starostwo Powiatowe w Końskich):

Zdjęcia (własne):

REKLAMA

One thought on “Poradnia znajdzie nowy dom. Ruszył remont IV piętra w Starostwie Powiatowym [wideo, zdjęcia]

  1. Janek pisze:

    Trzeba tylko chcieć i zabiegać o pieniądze. Starości a Starosta robi różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *