Relacja wideo: Porażki Partyzanta i Neptuna w 11 kolejce IV Ligi! [wideo, zdjęcia]

Partyzant uległ na wyjeździe aż 3:0 Nidzie Pińczów. Neptun w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał u siebie ze Zdrojem Busko Zdrój. To bilans 11 kolejki IV Ligi dla koneckich drużyn.

Radoszyczanie mimo walecznej postawy przegrali z przedostatnią w tabeli Nidą. Na ten moment zawodnicy trenera Komisarskiego zajmują dobre dziewiąte miejsce w tabeli IV Ligi, w przyszłą sobotę o godzinie 15.00 podejmą na swoim terenie Wierną Małogoszcz.

Liderzy z Końskich walczyli w niedzielę z bardzo trudnym przeciwnikiem, bo z drugim w tabeli Zdrojem Busko Zdrój. Mecz mógłby się rozpocząć dobrze dla gospodarzy, bo w 21. minucie sam na sam wyszedł Piotr Piwowar. W polu karnym został on ścięty przez jednego z rywali i zdaniem kibiców zgromadzonych na stadionie powinien to być rzut karny. Niestety sędzia Adrian Leszczyński był innego zdania.

W 32 minucie na prowadzenie gości wyprowadził Krzysztof Słaby zdobywając bramkę z rzutu karnego. Dwie minuty później mogło być 1:1. Ernest Supierz zdaniem fanów zdobył gola prawidłowo, ale arbiter spotkania odgwizdał spalonego. Do przerwy Zdrój prowadził 0:1.

Pięć minut po wznowieniu gry było już niestety 0:2, a ponownie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Słaby. Po kolejnych pięciu minutach mieliśmy już wynik 1:2, a dla Neptuna gola zdobył Piotr Piwowar. Od tego momentu mecz zrobił się bardzo zacięty i widowiskowy. Graczom, zwłaszcza gości często puszczały nerwy, a tego efektem były brzydkie faule. Zdenerwowany był także trener Buska – Ireneusz Pietrzykowski. Szkoleniowiec przez większość czasu w ostatnich 30 minutach meczu przebywał poza strefą wyznaczoną dla trenera, momentami dochodził on nawet do środka boiska. Co ciekawe sędzia liniowy w tym czasie zwrócił mu uwagę tylko jeden raz!

Pomimo wielu prób naszych zawodników, dobrych akcji zwłaszcza Piotra Zielińskiego i Piotra Piwowara nie udało się doprowadzić do remisu. Ostatecznie Neptun przegrał u siebie ze Zdrojem 1:2. Konecczanie wciąż są liderami IV Ligi, ale ekipa z Buska traci do nich już tylko jeden punkt. Za tydzień Neptun zagra na wyjeździe z Unią Sędziszów.

Nida Pińczów – Partyzant Radoszyce 3:0
Partyzant: Mateusz Mazur II — Grzegorz Samburski (Przemysław Morgaś), Tomasz Mazur , Karol Pańczyk, Jakub Jaśkiewicz, Bartłomiej Papros (Piotr Zawadzki), Michał Grudzień, Kuba Kos, Karol Opara (Bartosz Sosiński), Michał Miśtal, Maciej Dymek (Paweł Markowicz).

Neptun Końskie – Zdrój Busko Zdrój 1:2
Gol dla Neptuna: Piotr Piwowar
Neptun: Herda, Dutkiewicz, Maciejewski, Skalski, Piwowar, Armata, Szymkiewicz, Gardynik (Sroka), Rechowicz, Supierz (Zieliński), Taler (Pach)