REKLAMA

Poseł Szejna z osobistą pomocą dla Ukraińców

Poseł Andrzej Szejna wywodzący się z Końskich i reprezentujący Nową Lewicę osobiście pomaga uchodźcom wojennym z Ukrainy. Jego zdaniem na zażegnanie wojny w Ukrainei może wpłynąć tylko ostra reakcja i solidarność całego zachodniego świata wobec bestialstwa Rosji. 

REKLAMA

„W poniedziałek przed konsulatem Ukrainy w Warszawie udzielałem porad prawnych, obsługiwałem ksero dla naszych przyjaciół w potrzebie. Wspólnie z ludźmi wielkiego serca z Lions Club i Szkoły Podstawowej nr 303 im. Fryderyka Chopina” – mówi poseł Szejna.

REKLAMA

Parlamentarzysta podkreśla, że wobec Rosji potrzebne są ciągłe, a nie tylko jednorazowe twarde działania zachodniego świata, w tym Polski –„Musimy cały czas zwiększać sankcje poprzez odcięcie Rosji od dochodów z eksportu ropy i gazu. Żeby to było możliwe, to musimy stworzyć europejski system dopłat dla tych krajów, które ucierpią najmocniej w wyniku wprowadzenia tych sankcji. Tylko wtedy uda się wokół tego zbudować w Unii Europejskiej porozumienie. Niewątpliwie ucierpi na nich także rosyjskie społeczeństwo, ale nie wygramy z Putinem ważąc każdy krok. Pamiętajmy, że on jest nieobliczalny i tylko solidarna oraz jednoznaczna strategia jest drogą do zwycięstwa i zabezpieczenia Ukrainy. Dziś Rosja to nie Dostojewski, Tołstoj, Czajkowski, ale zbrodniarz Putin. Rosja musi się go wyrzec” – tłumaczy Szejna.

Poseł Andrzej Szejna od początku zaangażowany jest w działania dla Ukrainy. Między innymi organizował już transport dużej ilości lekarstw za naszą wschodnią granicę. Rozmawia także z przedstawicielami lewicowych ugrupowań w innych krajach Unii Europejskiej o tym jak realnym zagrożeniem jest putinowska Rosja dla całej cywilizacji jaką znamy.

Zdjęcia:

REKLAMA

4 thoughts on “Poseł Szejna z osobistą pomocą dla Ukraińców

 1. M pisze:

  Poseł Szejna z osobistą promocją dla Wyborców

 2. lutek pisze:

  ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY

 3. SUM pisze:

  Pan Poseł Szejna znalazł 5zł i oddał biednemu. Ma gest!

 4. Lipa pisze:

  Andrzej Szejna uratował park w Końskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *