REKLAMA

Poseł Szejna zabiega o Ukrainę w Unii Europejskiej. Organizuje też leki dla potrzebujących [wideo]

Poseł Andrzej Szejna pochodzący z Końskich przekonuje polityków z Polski, ale i z całej Europy do natychmiastowego nadania Ukrainie statusu Państwa kandydującego do Unii Europejskiej. W tej sprawie w imieniu Nowej Lewicy złożył do Sejmu RP odpowiednią uchwałę. Efektem ma być błyskawiczne przyjęcie naszych wschodnich sąsiadów do wspólnoty. Jednocześnie Szejna organizuje duży transport lekarstw do Ukrainy. 

REKLAMA

„Miejsce Ukrainy jest w Unii Europejskiej i nie ma już czasu na gesty czy półsłówka, przyszedł czas na decyzje. Lewica jako ugrupowanie, które wprowadziło Polskę do UE i NATO, dziś czuje się zobowiązane, aby upomnieć się o prawa Ukrainy”  – mówi Szejna.

Nowa Lewica popiera nadanie Ukrainie statusu państwa kandydującego do dołączenia do wspólnoty i jednocześnie składa projekt uchwały do Sejmu ws. poparcia tejże sprawy. Projekt pilotuje między innymi Poseł Szejna.

REKLAMA

Wywodzący się z Końskich polityk ma olbrzymie doświadczenie międzynarodowe i szerokie kontakty choćby w partiach socjaldemokratycznych na zachodzie Europy. Już teraz rozpoczął lobbowanie –„Jeżeli nie powstrzymamy Władimira Putina w jego agresji to za chwilę jego czołgi staną na polskiej granicy, a Ukrainkom i Ukraińcom należy się miejsce w Europie”  – dodaje poseł.

Na zdjęciu z ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycą

Jednocześnie Andrzej Szejna spotyka się też z przedstawicielami uciśnionego narodu –„Jestem w kontakcie z ambasadorem Ukrainy  w Polsce Andrijem Deszczycą. Staram się koordynować i wspomagać akcje pomocowe zdobywając z pierwszej ręki informacje o tym co jest najbardziej potrzebne na wschodzie” – mówi nam konecczanin.

Szejna wspólnie z Lions Club za pośrednictwem wspomnianego ambasadora w najbliższych godzinach przekaże do Ukrainy niezbędne lekarstwa o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

REKLAMA

3 thoughts on “Poseł Szejna zabiega o Ukrainę w Unii Europejskiej. Organizuje też leki dla potrzebujących [wideo]

  1. Nie opublkowano mojego komentarza pod tym tekstem. Czy będziemy znów pisać po murach, by walczyć o wolność słowa? Cenzura prewencyjna to kryterium reżimu.

  2. Kolejna odsłona braterstwa narodów. Ponad międzynarodową pomoc uchodźcom, potrzeba zjednoczenia powstała akurat teraz, gdy rozum śpi. To, co nieśpiący rozum widzi, trzeba wydeletować. Co będzie, gdy on pójdzie spać?
    Będziecie mieć horror. Dobranoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *