REKLAMA

Poseł z biurem w Końskich zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich?

Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich ma być poseł na Sejm RP z województwa świętokrzyskiego, posiadający swoje biuro w Końskich. Mowa o Piotrze Wawrzyku, który pełni także funkcję wiceministra spraw zagranicznych. 

REKLAMA

Piotr Wawrzyk podczas wizyty w naszym TKN Studio

Wawrzyk jest aktywnym na Konecczyźnie posłem. Uczestniczył w wielu regionalnych uroczystościach, spotyka się też z władzami gmin oraz powiatu. Piotr Wawrzyk prowadzi mobilne biuro poselskiego w koneckiej delegaturze Solidarności (w Parku Miejskim), gdzie przyjmuje interesantów  w każdy drugi poniedziałek miesiąca w godzinach 14:30-16:00.

O tym, że to właśnie  świętokrzyski poseł ma być kandydatem PiS’u na Rzecznika Praw Obywatelskich poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki na antenie Radia WNET  –„To już nie jest tajemnicą, to będzie minister Piotr Wawrzyk, obecny wiceminister spraw zagranicznych, taka osoba, która – wydaje mi się – nie powinna wzbudzać jakichś nadzwyczajnych kontrowersji i sprzeciwów opozycji” – powiedział Terlecki.

REKLAMA

By Piotr Wawrzyk został RPO jego kandydaturę musi zaakceptować Sejm RP, a także Senat. Przypomnijmy jednak, że PiS w Senacie nie ma większości, a w tej sprawie podobno chce porozumieć się między innymi z senatorami PSL.

Obejmując urząd Rzecznika Praw Obywatelskich Wawrzyk musiałby zrzec się mandatu posła. W wyborczym wyścigu kolejny wynik za nim na liście Prawa i Sprawiedliwości osiągnął obecny wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz i tutaj mało prawdopodobnym jest by chciał on zamienić gabinet w Kielcach na sejmowe ławy. Następne miejsce przypadło obecnej radnej wojewódzkiej Agnieszce Buras, pochodzącej z Suchedniowa.

REKLAMA

3 thoughts on “Poseł z biurem w Końskich zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich?

  1. A jeżeli p.Wawrzyk zostanie RPO to lepszym rzecznikiem będzie dla obywateli tego wyższego sortu czy tego najniższego?Mam obawy.

  2. „…jednak utrwalił się zwyczaj, iż po upływie pierwszej kadencji osoba pełniąca tę funkcję nie kandyduje ponownie” – cytat z Wikipedii.
    Czyżby chciał stryjek zamienić siekierkę…?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *