REKLAMA

Postawmy Oliwkę na nogi! Piknik już w niedzielę [wideo, zdjęcia]

Życie Oliwki mieszkającej w Pardołowie w gminie Stąporków to od początku ciągłe, kosztowne leczenie. Już w najbliższą niedzielę każdy z nas będzie mógł pomóc tej dzielnej, małej dziewczynce. Ludzie dobrych serc zorganizowali piknik „Postawmy Oliwkę na nogi!”, który połączony będzie z licytacjami i kiermaszem. Gwiazdą wydarzenia będzie znakomity muzyk Piotr Restecki. 

REKLAMA

„Oliwka obecnie ma 3,5 roku. Jest już po pięciu ciężkich operacjach ratujących życie. Do końca nie wiemy jeszcze czy Oliwka widzi, mamy nadzieję, że tak jest. Oliwka ma mózgowe porażenie dziecięce, uszkodzony nerw wzrokowy, zastawkę w główce, wodogłowie, padaczkę która chwilowo i miejmy nadzieję że tak zostanie jest w uśpieniu. Jest cały czas na lekach, walczymy o to by zaczęła jeść samodzielnie coraz więcej, bo jest takim małym okruszkiem” – opowiada nam Paulina Nowek, mama Oliwki.

Dziewczynka jest podopieczną fundacji „Dzieciom zdążyć z pomocą”. To poprzez tę organizację zbierany jest na jej rzecz 1% podatku, gromadzone są także nakrętki z butelek, które potem fundacja zamienia na środki finansowe. Pieniędzy jednak ciągle brakuje. Szansą dla Oliwki jest bardzo droga terapia komórkami macierzystymi. Na ten cel prowadzona jest zbiórka internetowa w portalu siepomaga.pl – TUTAJ i to właśnie z myślą o opłaceniu tej terapii oraz turnusów rehabilitacyjnych organizowany jest niedzielny piknik –„Oliwka jest po jednym podaniu komórek. Po pierwszym dwutygodniowym turnusie, na którym była mega dzielna i silna, dała radę, wytrwała całe dwa tygodnie. Teraz czekają nas jeszcze cztery takie serie – cztery podania komórek macierzystych i chcielibyśmy by pojechała na cztery takie turnusy. Cena każdego jednego podania komórek to jest 5,5 tysiąca złotych i około 5 tysięcy turnus dwutygodniowy. W sumie wychodzi około 40 tysięcy złotych. Tyle potrzebujemy” – opowiada nam mama Oliwki.

REKLAMA

Mama Oliwki piknik organizuje wspólnie ze społecznikami Marcinem Pytlosem i Sebastianem Bednarzem.

Piknik już w niedzielę, a ciągle brakuje wolontariuszy którzy po prostu podczas niego stanęliby z puszkami. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby pomóc to powinien do końca tygodnia zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy w Stąporkowie, który jest organizatorem zbiórki publicznej. Inicjatorami akcji „Postawmy Oliwkę na nogi” są zaś społecznicy – Sebastian Bednarz, czyli DJ Gass oraz ratownik medyczny Marcin Pytlos. Oni też organizują niedzielne wydarzenie, które rozpocznie się już o godzinie 15:00 w Amfiteatrze w Stąporkowie -„Na scenie będzie się działo bardzo dużo. Między innymi wystąpią gwiazdy wieczoru, Aneta Jakubowska, inni artyści. Będzie licytacja, zamek dmuchany, kiermasz i różne atrakcje. Warto zajrzeć na ten piknik dla Oliwki, bo dobro powraca, my robimy to z serca. Ludziom trzeba pomagać i myślę, że takie osoby są i pomogą. Ja będę prowadził tę imprezę od początku do końca” – mówi nam Sebastian Bednarz.

Atrakcji nie miejscu będzie co nie miara. Każdy swoich sił będzie mógł spróbować na prawdziwym rodeo. Dla najmłodszych przewidziano choćby przejażdżki konne, przejażdżki motocyklami, dmuchany zamek, być może także piana party. W strefie cateringowej czynny będzie grill, a dla dzieci nie zabraknie popcornu i waty cukrowej. Swój efektowny program zaprezentują Mali Strażacy ze Stąporkowa, pokaz ratownictwa medycznego przedstawi Marcin Pytlos, na miejscu pracować będzie też Jednostka Strzelecka 2160 Końskie. Chętni będą mogli spróbować także pieczonego dzika. Przy każdym stoisku stać będzie puszka do której przyjmowane będą dobrowolne datki na rzecz Oliwki. Co ciekawe – płacić będzie można także kartą. To chyba pierwsza charytatywna  impreza w naszym regionie z uruchomionym własnym terminalem płatniczym.

Tak Oliwka wyglądała przebywając w szpitalu po przedwczesnych narodzinach.

Na finał przed godziną 20:00 zagra znany kielecki muzyk Piotr Restecki. To między innymi finalista popularnego muzycznego show Must Be The Music –„To jest wspaniała osoba, wspaniały gitarzysta, który współpracuje z różnymi zespołami, między innymi z Andrzejem Piasecznym. Wczoraj dostałem od Piotrka telefon, że chce wystąpić na tego typu pikniku charytatywnym i jestem naprawdę zadowolony, że taka osoba jak Piotr Restecki będzie wśród nas i będzie umilać nam ten piknik”  – opowiada Marcin Pytlos, współorganizator wydarzenia.

Bardzo ważnymi elementami dnia będą: kiermasz oraz licytacja fantów przekazanych przez ludzi dobrej woli. Kiermasz trwać będzie ciągle w godzinach 15:00-20:00, natomiast licytacje będą prowadzone przez DJ Gass’a pomiędzy występami artystycznymi. A do wylicytowania są bardzo ciekawe i wartościowe rzeczy. To między innymi: piłka z podpisem Jerzego Dudka, koszulka Vive Kielce z podpisami wszystkich graczy zespołu, książka z podpisem Macieja Orłosia, płyta z autografem Norbiego, płyta z autografem wokalistki CLEO, ręcznie malowane obrazy, vouchery na spływ kajakowy Nidą, zaproszenia na masaże i do gabinetów kosmetycznych. Do kupienia lub wylicytowania będzie także mnóstwo rękodzieła, regionalnych wyrobów, maskotek, czy artykułów szkolnych.

Do wylicytowania i zakupienia będzie mnóstwo gadżetów. W tym między innymi piłka z podpisem Jerzego Dudka.

Jeszcze raz zapraszamy Państwa do włączenia się w pomoc dla Oliwki Nowek. Piknik „Postawmy Oliwkę na nogi” odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Amfiteatrze w Stąporkowie w godzinach od 15:00 do około 20:00. Organizatorzy o szczegółach imprezy będą na bieżąco informować na facebookowym wydarzeniu – TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

4 thoughts on “Postawmy Oliwkę na nogi! Piknik już w niedzielę [wideo, zdjęcia]

  1. […] Zachęcamy mocno do wspierania akcji, o której więcej możecie się dowiedzieć TUTAJ. […]

  2. […] pieniądze dla Oliwki Nowek, która cierpi na wiele schorzeń. O Oliwce szeroko informowaliśmy TUTAJ, a zbiórkę finansową online znajdziecie TUTAJ. Fani motoryzacji uzbierali 1356 złotych, a […]

  3. […] Chętni mogą także wpłacać dowolne kwoty dla Oliwki Nowek na siepomaga.pl – TUTAJ. Dziewczynka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, uszkodzony nerw wzrokowy, zastawkę w główce oraz wodogłowie. Pisaliśmy o niej już jakiś czas temu – szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ. […]

  4. […] na leczenie chorej Oliwki Nowek z gminy Stąporków (o chorobie dziewczynki szeroko informowaliśmy TUTAJ). Oprócz tego podczas trzeciego spotu, a także za pośrednictwem internetu odbyły się licytacje […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *