REKLAMA

Poszukiwani statyści do filmu dokumentalnego o Ignacym Prądzyńskim

Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu poszukuje mężczyzn powyżej 18. roku życia, którzy w filmie dokumentalnym realizowanym przez TVP Historia o Ignacym Prądzyńskim wcielą się w rolę pracowników fabryki żelaza z lat 20. dziewiętnastego wieku oraz budowniczych Kanału Augustowskiego. Zgłaszać można się osobiście w ZZH Maleniec lub telefonicznie pod numerem 41 373 11 42.

REKLAMA

Dokument ma przybliżyć postać projektanta Kanału Augustowskiego – Ignacego Prądzyńskiego. Kanał umożliwiał transport poprzez wykorzystanie rzeki i powstał, by uniknąć dostaw przez tereny należące do Prus.

REKLAMA

„Powstaje film dokumentalny o Ignacym Prądzyńskim, który jest głównym architektem i budowniczym Kanału Augustowskiego. W trakcie filmu będą pokazywane sekwencje budowy Kanału Augustowskiego, a u nas w zakładzie będą odtwarzane pewne procesy, podczas których będziemy pokazywać jak produkowano materiały na potrzeby Kanału w XIX wieku. Filmowcy szukając pleneru w Polsce nie znaleźli obiektu bardziej pasującego niż fabryka w Maleńcu, w którym można by było to nakręcić” – mówi nam dyrektor ZZH Maleniec Maciej Chłopek.

Zdjęcia do filmu realizowanego przez TVP Historia mają odbywać się 27 i 28 sierpnia. Chętni statyści do roli pracowników fabryki oraz budowniczych kanału mogą zgłaszać się pod numerem 41 373 11 42 bądź osobiście w fabryce.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *