REKLAMA

Poszukiwany Anioł. Tylko dawca szpiku uratuje życie Eweliny

Ewelina Gołóg to 21-letnia mieszkanka okolic Kielc. Niestety tuż po osiągnięciu pełnoletności dowiedziała się ona o chorobie, która brzmi jak wyrok – o chłoniaku. To nowotwór złośliwy, a jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku kostnego. Ewelina nie może już skorzystać ze szpiku pobranego od członka rodziny. Potrzebny jest bliźniak genetyczny, a znalezienie takowego jest niezwykle trudne. Ruszają akcje rejestracji potencjalnych dawców (więcej TUTAJ) – im więcej osób się zgłosi, tym większa szansa, że znajdzie się „Anioł”, który uratuje życie naszej krajanki. Pierwsza z nich odbędzie się w niedzielę w Domu Kultury w Końskich. 

REKLAMA

W najbliższą niedzielę w Domu Kultury w Końskich (ul. Mieszka I 4), z ramienia fundacji DKMS odbędzie się akcja „W poszukiwaniu Anioła” polegająca na rejestracji potencjalnych dawców szpiku na rzecz 21-letniej, chorej na chłoniaka Eweliny Gołóg –„Jedynym ratunkiem dla niej jest przeszczep komórek macierzystych od osoby niespokrewnionej. Niestety nie jest to łatwe zadanie, gdyż taki człowiek musi być jednocześnie jej „bliźniakiem genetycznym” czyli osobą, której geny będą zgodne z jej. Dawcą szpiku na świecie zostało jedynie 0,5% zarejestrowanych, dlatego poszukujemy tej wyjątkowej osoby, której cząstka jednocześnie stanie się lekarstwem dla chorej, lecz aby to się udało – musimy zarejestrować jak najwięcej ludzi” – mówi nam Dominik Ogonowski, organizator akcji w Końskich.

REKLAMA

Organizatorzy proszą o pomoc wszystkich w wieku 18 – 55 lat. Akcja odbędzie się w godzinach 10 – 18 w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Końskich, gdzie wolontariusze będą na Państwa czekać, odpowiedzą na wszystkie pytania oraz przeprowadzą przez cały proces rejestracji. „Wpisanie się” do bazy potencjalnych dawców jest w pełni bezbolesne i bardzo szybkie – nie ma się czego obawiac. Na miejscu obecni będą wraz z rejestrującymi – Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2160 Końskie ZS”S”, którzy zainteresowanym udostępnią swój sprzęt szkoleniowy oraz elementy wyposażenia taktycznego.

Oprócz akcji rusza również mobilny punkt rejestracji, który umożliwi włączenie się do akcji osób przebywających w pracy, na służbie czy dyżurze – aby zgłosić się do takiego punktu – wystarczy kontakt z organizującym wydarzenie Dominikiem Ogonowskim pod nr. tel: 785-599-449.

Więcej o trudnej sytuacji Eweliny Gołóg możecie przeczytać na poniższym plakacie (kliknij by powiększyć):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *