REKLAMA

Poszukują świadków historii z Końskich by nakręcić film dokumentalny [wideo, zdjęcia]

Grupa skarżyskich filmowców chce zachować w pamięci społecznej wspomnienia ludzi, którzy przeżyli okres okupacji podczas II wojny światowej. W tym celu powstał projekt „Świadkowie Historii”. Jego twórcy proszą o pomoc we wskazaniu osób, które mogą pamiętać wydarzenia z II Wojny Światowej. 

REKLAMA

„Jest to projekt filmowy zakładający stworzenie dokumentu złożonego z 10 odcinków, z lokalnego, miejscowego punktu widzenia. Co najistotniejsze opowiedziany przez faktycznych świadków tamtego okresu, czyli ludzi, którzy żyli w tamtym czasie.” – opowiada nam Jakub Jędrzejski, koordynator projektu.

Projekt obecnie realizowany w Starachowicach jest na ostatnim etapie powstawania. Do powiatu koneckiego grupę przyciągnęły bogate historie związane z tym terenem oraz przede wszystkim uciekający czas – „Nie zdajemy sobie sprawy tak naprawdę, że mamy kopalnie wiedzy, tuż obok siebie. Oglądamy filmy, czytamy książki, nawet w grach doświadczamy historii z tamtych lat, a wokół nas są ludzie którzy to naprawdę przeżyli. Choć z roku na rok jest ich coraz mniej i dlatego nie czekając aż w Starachowicach będzie skończona całość, chcemy rozpocząć od razu działania w Końskich, bo czujemy, że to ostatni dzwonek.” – mówi Jakub.

REKLAMA

W związku z tym twórcy projektu „Świadkowie Historii” apelują o pomoc – „Jeśli znasz kogoś kto przeżył ten okres na terenie dzisiejszego powiatu koneckiego lub posiada jakieś informacje z nim związane, prosimy skontaktuj się z nami.” – apeluje Jakub Jędrzejski.

Kontaktować można się telefonicznie na numer 519 682 308 lub mailowo [email protected].

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Poszukują świadków historii z Końskich by nakręcić film dokumentalny [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Świadkowie Historii - dokument kręcony na Konecczyźnie | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *