REKLAMA

Śmierć na drodze. Potrącenie w gminie Fałków okazało się tragiczne [zdjęcia]

AKTUALIZACJA: Do dwóch potrąceń doszło dziś po południu w powiecie koneckim – jedno miało miejsce w Końskich, drugie w gminie Fałków. Jedna osoba w stanie ciężkim trafiła do szpitala w Łodzi – jak dowiedzieliśmy się po godzinie 21 – niestety tego zdarzenia nie przeżyła. Pas Skórnice – Ruda Maleniecka na drodze krajowej 42 pomiędzy miejscowościami Czermno i Skórnice jest zablokowany. Trwają czynności prowadzone przez policję.

REKLAMA

Skrzyżowanie ul. Hubala z ul. Krakowską

– „Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że na wysokości miejscowości Skórnice – droga krajowa 42 w kierunku miejscowości Ruda Maleniecka – jechał pojazd dostawczy iveco, którym kierował trzeźwy 56-letni mężczyzna. Podróżował on sam. Podczas podróży potrącił on jadącego w tym samym kierunku rowerzystę, który w stanie ciężkim – po przywróceniu funkcji życiowych – został zabrany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala w Łodzi. W chwili obecnej ustalamy tożsamość mężczyzny. Na drodze krajowej są utrudnienia. Pas Skórnice – Ruda Maleniecka jest zablokowany. Ruch odbywa się wahadłowo” – poinformowała nas sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Jak udało nam się ustalić około godziny 21:30 potrącony mężczyzna zmarł w skutek odniesionych obrażeń. 

Do drugiego zderzenia, na szczęście mniej groźnego, doszło w Końskich – „Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że dzisiaj ok. 16:11 na skrzyżowaniu ul. Hubala z Krakowską trzeźwa 42-letnia kierująca peugeotem jadąc ul. Hubala nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu ul. Krakowską w kierunku ul. 16 Stycznia 17-letniemu rowerzyście. Doszło do potrącenia. 17-letni rowerzysta został przytomny zabrany do szpitala w Kielcach. Cały czas trwają czynności policyjne” – dodaje oficer prasowy.

Z analiz Instytutu Transportu Samochodowego wynika, że ryzyko wypadku z udziałem pieszego lub rowerzysty po zapadnięciu zmierzchu, poza terenem zabudowanym, jest 12-krotnie większe niż za dnia. Bezpieczniej jest zatem wyposażyć się w odblaski oraz zwiększyć ostrożność w czasie jazdy.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Śmierć na drodze. Potrącenie w gminie Fałków okazało się tragiczne [zdjęcia]

  1. Pingback: Kolizja busa i osobówki w Wólce w gminie Słupia Konecka | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *