REKLAMA

Potrącenie nietrzeźwego rowerzysty w gminie Słupia Konecka [zdjęcia]

Kolejne zdarzenie drogowe w czwartek w powiecie koneckim. Po godzinie 17:00 do potrącenia doszło w gminie Słupia Konecka. Audi najechało tam na pijanego rowerzystę. Mężczyzna został zabrany do szpitala. 

REKLAMA

„Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że dzisiaj około godziny 17:00 na drodze relacji Słupia Konecka – Wólka poza obszarem zabudowanym w miejscu nieoświetlonym trzeźwy 40-letni kierujący audi potrącił jadącego w tym samym kierunku nieoświetlonego  rowerzystę, ubranego na ciemno i nieposiadającego elementów odblaskowych. 48-latek kierujący jednośladem był nietrzeźwy, miał 1,7 promila alkoholu w organizmie” – relacjonuje sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Przytomnego mężczyznę zabrano do szpitala na konsultację medyczną. Na miejscu wciąż odpowiednie służby prowadzą czynności wyjaśniające zdarzenie.

Policjanci apelują o noszenie odblasków, zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Użycie elementów odblaskowych bardzo często pozwala uniknąć takich sytuacji jak opisana powyżej.

Zdjęcia (OSP Wilczkowice):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *