REKLAMA

Powiat konecki ponownie zieloną strefą!

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący stref zagrożenia sanitarnego. Wynika z niego, że powiat konecki nie jest już żółtą strefą zagrożenia, a ponownie zieloną. Od soboty w naszym regionie przestaną więc obowiązywać szczególne zasady sanitarne. Obecnie w powiecie koneckim Sanepid odnotowuje 17 osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. 

REKLAMA

Nowy podział będzie obowiązywał od soboty 12 września. Wynika z niego, że w strefie czerwonej nie będzie żadnego powiatu z naszego kraju, w strefie żółtej znajdą się trzy: limanowski, tatrzański i gostyński. Jest także pięć powiatów zagrożonych obostrzeniami.

REKLAMA

Powracamy więc w powiecie koneckim do obostrzeń epidemicznych, które obowiązują w niemal całym kraju. Co się zmieni w stosunku do stanu obecnego? Między innymi: w wydarzeniach sportowych i kulturalnych udział będzie mogło brać 50% widzów (w strefie żółtej 25%); imprezy rodzinne typu wesela i chrzciny będą mogły być organizowane z udziałem 150 gości (w strefie żółtej – 100); zniesione zostają limity osób w lokalach gastronomicznych, wesołych miasteczkach i parkach rekreacyjnych, na siłowniach, w kinach. W imprezach masowych na otwartej przestrzeni także nie ma już limitu osób (obowiązuje zasada przestrzegania dystansu społecznego, ew. zakrywania ust i nosa).

Obecnie w powiecie koneckim jest odnotowanych 17 osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa – 5 znajduje się w szpitalu, 12 w izolacji domowej, 82 osoby przebywają w kwarantannie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *