REKLAMA

Powiat konecki pozostaje w żółtej strefie

Dziś Ministerstwo Zdrowia przedstawiło mapę stref sanitarnych w powiatach na najbliższy tydzień. Powiat konecki pozostał w żółtej strefie.

REKLAMA

Najnowsze dane z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich mówią o 125 aktywnych przypadkach zachorowań w powiecie. 116 osób znajduje się w izolacji domowej, 9 w szpitalu. To zaś oznacza, że w powiecie mamy około 15 osób z pozytywnym wynikiem testu na 10 tysięcy mieszkańców. Żółtą strefą ministerstwo oznacza regiony, w których współczynnik zachorowań wynosi 6 i więcej osób na 10 tysięcy mieszkańców, a czerwoną strefą te gdzie takich przypadków jest 12 i więcej  na 10 tysięcy mieszkańców, jednak powiat konecki prawdopodobnie pozostał w żółtej strefie ze względu na niewielki przyrost zachorowań w ciągu ostatniego tygodnia, odizolowanie dwóch ognisk koronawirusa w powiecie oraz rozporządzenie Ministra Zdrowia, które skraca izolację domową do 13 dni oraz kwarantannę do 10 dni.

REKLAMA

Przypominamy, w „żółtych” powiatach w przestrzeni publicznej nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic. Należy natomiast zachowywać 1,5 metrowy dystans społeczny. Obowiązuje także ograniczenie liczby osób na weselach i innych imprezach rodzinnych do 100. W restauracjach i gastronomii należy zakrywać usta i nos, jest też limit: jedna osoba na cztery m kw.

Limity obowiązują także w kinach – 25 proc. zajętych miejsc. W strefie żółtej przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. limit jedna osoba na cztery m kw. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać jedna osoba na pięć mkw. Limity w siłowniach i centrach fitness to jedna osoba na siedem m kw. Wydarzenia sportowe mogą odbywać, ale przy 25 proc. widowni.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *