REKLAMA

Powiat Konecki remontuje drogi i planuje prace na kolejnych odcinkach [wideo, zdjęcia]

W ramach Programu Inwestycji Strategicznych oraz Rządowego Programu Rozwoju Dróg Lokalnych powiat konecki remontuje lub za chwilę będzie remontował wiele odcinków swoich dróg. Przyjrzeliśmy się temu, gdzie możemy w najbliższym czasie spodziewać się przebudów oraz które jezdnie są w remontowych planach.

REKLAMA

Z pierwszej edycji Programu „Polski Ład” część dróg powiatowych zostało już zrobionych, a na innych za chwilę pojawią się budowlańcy  –„Odcinek Modliszewice – Dziebałtów, Niekłań Wielki – Nadziejów, Niekłań – Stąporków, Fałków – Rudzisko oraz ulica Młyńska w Końskich. Długość planowanych do przebudowy odcinków to prawie 14,5 km, a wartość to 15,5 mln złotych. Kwota dofinansowania wynosi 95%, a termin wykonania tych dróg to październik 2023”  – mówi nam Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

Również z drugiej edycji rządowego programu powiatowy samorząd otrzymał duże dofinansowania na kolejne odcinki  –„Wykonujemy budowę drogi na 1100 m odcinku Giełzów – Bernów – Kurzacze. To odcinek o wartości 2 mln złotych, a kwota dofinansowania to również 95% tego, termin wykonania to koniec maja 2023 roku”   – mówi Staciwa.

REKLAMA

Trzecia edycja Polskiego Ładu dotyczyła wsparcia dla miejscowości popgrowskich. I tutaj powiat pozyskał dofinansowania –„Wykonujemy trzy odcinki dróg: jest to odcinek Końskie – Bedlno na długości około 2 km, Młotkowice – Cieklińsko i to prawie 3 km odcinek oraz Fałków – Rudzisko o długości 1,4 km. Wartość tych przebudów to prawie 5 mln złotych, a zakończenie robót to maj 2023 roku. W tej wersji pgrowskiej kwota dofinansowania to 98%”  – wymienia członek Zarządu Powiatu.

Poza tym w budowie w najbliższych tygodniach ma być też długo wyczekiwany odcinek Końskie – Opoczno, o czym informujemy w osobnym materiale,

Tyle o drogach, które powstają lub na pewno powstaną. Natomiast przebudowa wielu jezdni jest w planach –„W całym powiecie jest to bardzo wiele odcinków. Takie najważniejsze to 3 km odcinek od miejscowości Budzisław do miejscowości Wólka w gminie Słupia Konecka, jest to ulica Konecka w Radoszycach, jest to droga od miejscowości Radoszyce do miejscowości Jacentów, a także wiele innych ważnych ciągów komunikacyjnych. Wnioski złożyliśmy i czekamy na wyniki naborów”  – informuje Staciwa.

O remontach dróg powiatowych będziemy Państwa jeszcze wielokrotnie informować.

REKLAMA

4 thoughts on “Powiat Konecki remontuje drogi i planuje prace na kolejnych odcinkach [wideo, zdjęcia]

 1. KochamKońskie pisze:

  Młyńska to właśnie krwioobieg miasta. Dobrze, że wreszcie zostanie zrobiona

 2. koneczczanin pisze:

  a droga Niebo – Piekło?

 3. Obywatel pisze:

  To cudownie jesteśmy zachwyceni a co z chodnikami ? Które albo się rozlatują albo ich nie ma jak np. na Osiedlu Jana Pawła II a miały być 10 lat temu. Na drugiej części osiedla nawet postawiono znaki przejście dla pieszych tylko skąd dokąd skoro nie wybudowano chodników. A co z niedziałającymi latarniami nie dość, że pomiędzy 24.00 a 4.00 część latarni się nie świeci w ramach oszczędności i to na ulicach gdzie nie ma chodników to popsutych się nie naprawia chyba w ramach oszczędności bo jak nie działają to nie pobierają prądu. Po prostu cudownie ręce same składają się do oklasków.

 4. nomik pisze:

  W 2022 zrobili połowę drogi Pardołów – Odrowąż i tak zostało. A gdzie reszta ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *